New Well Contour Kontür Stick Yorum Ve İnceleme

New Well Contour Kontür Stick

Kontür makyajın olmazsa olmazı ve ben fiyatı uygun diye ilk kez New Well contour kontür stick kullandım. Tabii ki sizin için hemen bir yorum ve inceleme yazısı hazırlamak istedim.

Öncelikle neden bu markayı ve bu şekilde bir ürünü tercih ettiğimi anlatayım. Eğer cildiniz kuruysa allık formundan ziyade böyle krem formu kullanmak daha iyi oluyor.

Daha önce Clinique kontür stick kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım ancak fiyatlar uçtuğu için bu sefer daha uygun bir ürün almak istedim. Ve markayı tercih etmemin tek sebebi buydu aslında.

Kuru ciltlere fondöten kontür nasıl sürülür?

Ürünle ilgili yorum ve inceleme bölümüne geçmeden önce kuru ciltlere fondöten ve kontür nasıl sürülür biraz bahsedeyim çünkü bu önemli bir detay.

Cildi temizledik, Rosense nemlendirici yüz bakım kremi gibi vitaminli ve kolay emilen bir krem olabilir.

Kuru ciltlere fondöten kontür

Bitti mi? Bitmedi. Cildinizin kuruluğuna göre bunun da üstüne bir serum sürebilirsiniz. Makyaj öncesi için hafif simli serumlar da var. Makyajınıza göre onları da tercih edebilirsiniz.

Tonik olarak mesela Bee Beauty organik sertifikalı cilt toniği kullanabilirsiniz. Çünkü alkol cildinizi daha da kurutabilir. Hatta bunun şişesinin içine bir kaç damla avokado yağı da ekleyebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

Tüm bu aşamalardan sonra krem fondöteninizi sürüp yanaklarınıza da yine krem formunda bir kontür uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz ışıl ışıl olur.

New Well contour kontür stick yorum ve inceleme

Şimdi gelelim New Well contour kontür stick yorum ve inceleme bölümüne. Sipariş verdiğimde kargom hemen geldi ve ben yaz aylarında bu ürünü rahatça kullanabileceğimi düşündüm.

Ürünün iki ayrı ucunun olması çok hoşuma gitmişti. Çünkü tek çubukta hem aydınlatıcı yani concealer hem de contour olan ürünler bir süre sonra birbirine karışıyor ve bu hiç hoş olmuyor.

Ancak uçlardan bir tanesi üçüncü dördüncü kullanımda yerinden çıktı. Kapağını her açtığımda da çıkmaya devam etti. Yani yerine tam sağlam olarak oturtulmamış.

Kontür kısmından gayet memnun kaldım aslında. Tonu iyi, yapısı kuru ciltler için uygun bir kontür. Çok pigmentli değil yani biraz üst üste uygulamanız gerekebilir.

New Well Contour Kontür Stick yorum

Bir de ben ürünü yazın aldığım için yandıkça rengi yetersiz kalmaya başladı. Yandım demişken bu arada güneş yanığına ne iyi gelir yazımı mutlaka okuyun. Çünkü bu şekilde hayatım kurtuldu.

Özellikle göz altları daha da kuru ve ince bir yapıda olduğu için aydınlatıcı kısmı o kadar kötü durmaya başladı ki size anlatamam. Çünkü kuru. Evet, bu ürünün yapısı kuru ciltler için çok da uygun değil.

Makyaj tamamlayıcı ikili

Bence concealer ve contour tıpkı ruj (en iyi ruj sürme tekniği) ve maskara (Maybelline lash sensational maskara / Maybelline total temptation maskara / Maybelline falsies flash lisft maskara) gibi makyaj tamamlayıcı ikili.

Daha önce göz şekline göre makyaj yazımda anlattığım tüyolara aydınlatıcı ve gölgelendiricinin de önemini eklemem gerek. Gözleri ortaya aydınlatıcı çıkartıyor bence. Bu yüzden de iyi olması gerekiyor.

İşte bu noktada eski aşkım Note concealer aklıma geliyor. New well aydınlatıcı concealer kısmı başarılı değil. Çünkü concealer nedir dediğimizde göz altı çizgilerine dolmaması ve morlukları, şişlikleri daha da vurgulamaması gereken bir ürün aklımıza gelmeli.

Ürün değerlendirmesi ve puanlama

Şimdi New Well contour kontür stick için ürün değerlendirmesi ve puanlama kısmına geçelim.

Kokusu : 8/10 (kötü bir kokusu yok)
Pigment : 5/10 (biraz yoğun uygulamak gerekiyor)
Dokusu : 4/10 (kontür kısmı iyi ama aydınlatıcı kısmı kötü)
Yapışkanlık : 2/10 (yapışkanlığı yok, formu iyi)
Kullanım kolaylığı : 9/10 (çubuklar daha sağlam olmalı)
Etki : 7/10
Fiyat : 8/10
Tekrar alır mıyım? Hayır

Fiyatı iyi ama bu fiyat bu ürüne çok bence. Etki olarak 7 puan verdim, bu ortalama olarak aldığım bir puan. Çünkü gölgelendirme iyi ama dediğim gibi aydınlatma iyi değil.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın