Ruj Nasıl Sürülür? En İyi Ruj Sürme Tekniği Nedir?

ruj nasıl sürülür tekniği nedir

Ruj nasıl sürülür? En iyi ruj sürme tekniği nedir? Öncelikle makyaja başlamadan dudaklar nemlendirilip yumuşatılmalıdır.

Ruj sürmeden önce yapmanız gereken dudak kalemi kullanmaktır. Hafif bir makyaj yapılıyor olsa dahi dudak kalemi kullanmak rujun daha güzel görünmesine ve kalıcı olmasına yardımcı olur. Doğru renkte dudak kalemi kullanılmışsa rujun doğal görüntüsünü de kesinlikle bozmaz.

Ruj nasıl sürülür? Dudakları kalın gösteren ruj

İnce dudaklara sahip olanlar dudak kalemini dudağın biraz dışından çizebilir. Dudakların kalın görünmesi için fazla abartılmamalıdır.

Evde akne nasıl tedavi edilir?

Günlük kullanımda koyu renk kalem kullanmak doğal durmaz. Ayrıca dudak kaleminin ucunun çok sivri olmaması gerekir. Biraz küt bir uca sahip olmalıdır.

Dudakları kalın gösteren ruj için, dudak kalemi rujdan daha koyu renk olmalıdır. En iyi ruj sürme tekniği bu şekilde uygulanır.

Dudak kalemi ruj ile birlikte nasıl kullanılır?

ruj sürme tekniği

Dudak kalemi tercihen ruj sürüldükten sonra da uygulanabilir. Bu yöntemle ruj ile dudak kalemi bütünleşir ve doğal bir görüntü oluşur. Makyajda hangi renkleri kullanmalısın yazımızda renklerin etkisini anlatmıştık.

Kış mevsiminde ise parlatıcılı rujlar tercih edilebilir. Bu tarz rujlar aynı zamanda dudakları nemlendirir. Ruj sürme tekniklerinden bahsederken buna da değinmek gerekir.

En iyi ruj sürme tekniği nedir?

Dudak peelingi yapıp ölü deriyi arındırarak pürüzsüz bir dudağa sahip olabilirsiniz. Ardından dudakları nemli tutmak geliyor. İki önemli nokta bunlar. Daha sonra dudak renginize ve cilt tonunuza uygun ayrıca makyajınızı tamamlayacak bir ruj seçmelisiniz. Hangi tonlarda makyaj yapmalısın yazımızda bunları anlatmıştık.

Ayrıca cilt alt tonu nasıl bulunur yazısı da kişiye özel olarak pek çok ipucu verir.

En iyi ruj sürme tekniği nedir denildiğinde, ruju dudaktan taşırmadan sürmek gelir. Çok bastırmadan uygulanmalı ve dudak kalemi ruj ile birlikte kullanılmalı. Böylece hem ruj taşmaz hem de kalın ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Visited 11 times, 1 visit(s) today