Mutlu ve Huzurlu Olmanın Yolu

İnsan yüzyıllar boyunca hep mutlu ve huzurlu olmanın yolunu aramıştır. Ama bunları uzaklarda aramaya gerek yok. Mutluluk ve huzuru evinizde bulabilirsiniz. Şimdi size basit çözümlerle, bunu nasıl sağlayabileceğinizi anlatacağım.

huzur ve mutluluğun sırrı

Masaja, havuza, spaya, meditasyona, yogaya gitmek de bir çözüm ama daha kolay yollar var. Huzuru ve mutluluğu evinizde bulabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri gerçekleştirirken tüm düşüncelerden uzak durmaya ve sadece huzurun tadını çıkarmaya çalışın.

Huzur ve mutluluğun sırrı

Aromaterapi

Aromatik banyo size tazeleyici bir rahatlama sağlar. Üstelik stresten kurtulmanın iyi bir yoludur. Küvetinizi doldurup içine bir kaç damla rahatlatıcı yağ damlatın ve keyfinize bakın. Mesela lavanta yağının rahatlatma özelliği var. Masaj yağı nasıl yapılır?

Köpük banyosu

Köpük banyosu, doğası gereği eğlencelidir ve kendinizi iyi hissetmeniz için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemdir. Zihni rahatlatır ve vücuda rahatlık verir. Pek çok özel banyo köpüğü satılmakta. Dilediğiniz ve sizi rahatlatacağına inandığınız bir tanesini alın ve haftada bir kez köpük banyosu yapın.

Sağlıklı maskeler

Yüz maskesi yapmak kendinizi iyi hissettirir. Çoğu kişi cilt maskesini ya güzellik salonunda ya da evde iki arada bir derede yapıp aradan çıkartıverir. Bunun yerine, doldurduğunuz küvette zaten rahatlamış bir durumdayken cilt maskesi uygularsanız çok daha fazla verim alırsınız.

Masajla rahatlama

Masaj, uzun yıllardır tercih edilen en önemli rahatlama yöntemlerinden biridir. Masaj kasları gevşeterek vücut ve zihnin rahatlamasını sağlar. Kaslardaki ve vücuttaki tüm stresi atmanızı sağlar. Zihnin yenilenmesine ve daha pozitif düşünmeye açılan huzurlu bir kapıdır.

Ayak masajı

Vücudumuzdaki her noktanın ayaklarımızla neredeyse bir bağlantısı vardır. Eğer ayaklarımız rahatlamış durumdaysa, bu direkt olarak vücudumuza da yansır. Bu yüzden ayak masajının önemi çoktur. Ayaklarınızı sıcak suya sokup, suya bir kaç damla şampuan ekleyin. Zihninizi boşaltıp, hiç bir şey düşünmemeye ve sadece o anda ne kadar rahatladığınıza odaklanmaya çalışın. Ayaklarınızı sudan çıkardıktan sonra masaj yapıp, kremleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*