Doğal Afrodizyaklar

fındık doğal afrodizyak

Afrodizyak etkisi olan yiyecekler hangileri? Bal frodizyak mı? Çikolatanın afrodizyak etkisi var mı? Dört bir yanı denizlerle çevrili, verimli topraklara sahip ülkemiz, neredeyse bir doğal afrodizyaklar kaynağı.

Afrodizyak etkisi olan yiyecekler neler?

Afrodizyak besinlerin başında bal geliyor. Bal, hem mikroplarla savaşıyor, hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hem mide hastalıklarına iyi geliyor hem de cinsel gücü arttırıyor. Bal; kadınların rahmini güçlendirirken, erkeklerin de spermlerini kuvvetlendiriyor.

Çikolatanın afrodizyak etkisi var mı?

çikolata afrodizyak

Çikolatanın depresyona iyi geldiğini hepimiz biliriz. İçeriğindeki feniletilamin ve triptofan sayesinde mutluluk hormonu salgılamamızı sağlıyor. Bu yüzden adet döneminden önce ya da sırasında çikolata tüketmek, mecburi bir görev gibi gelir bizlere.

Kolay muzlu ekmek banana bread tarifi

Çikolatanın verdiği bu rahatlık aynı zamanda afrodizyak etkisi de yapıyor. Öyle ki bir dönem Aztekler kadınlara çikolatayı yasaklamışlar.

çilekli pasta afrodizyak

Çilek hem cildi güzelleştiriyor, hem de afrodizyak etkisi var. Çileği rendeleyip yüzünüze sürerseniz de siyah noktaları onarıyor.

Fındık E vitamini deposu olarak ün yapmış bir besindir. Ayrıca yorgunluğa da çok iyi gelir. Rahatlamanıza yardımcı olan fındık, aynı zamanda önemli bir afrodizyaktır.

Aynı şekilde E ve B vitamini deposu olan incir özellikle erkeklerin de cinsel gücünü arttırıyor. İncir aynı zamanda sindirim sistemini de çalıştırır ve rahatlatır.

incirin faydası nedir

Lahana, karaciğerin çalışmasını kolaylaştıran bununla birlikte de vücudun daha az yorulmasını sağlayan çok önemli bir besin. Turşusu, salatası ya da yemeğini yiyen kişilerin büyük bir kısmında cinsel güç artışı gözlenmiş.

Maydanozun en büyük faydası kanı temizlemesi. Bilhassa adet döneminde bol bol maydanoz tüketilmeli. Maydanozun içinde B12 vitamini de bulunuyor ve bu da cinsel gücü arttırıyor. Stresin de birebir ilacı.

sarımsak faydası afrodizyak etkisi

Sarımsak doğal afrodizyaklardan

Sarımsak içeriğinde; protein, kalsiyum, fosfor, demir, glikoz, A, B ve C vitaminleri barındırıyor. Bağışıklık sistemine iyi gelen yiyeceklerin başında yer alıyor ve aynı zamanda bir afrodizyak ve cinsel gücü arttıran yiyecekler arasında önemli bir yeri var.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın