Marilyn Monroe Hastalığı

Marilyn Monroe hastalığı olarak da bilinen endometriosis hastalığı şiddetli regl ağrısı kramplar ve ağrılı cinsel ilişki ile kendini belli ediyor.

Şiddetli regl ağrısı

Özellikle ergenlik döneminde, adet kanamaları (regl) süresinde şiddetli ağrılarınız oluyorsa, cinsel birliktelik anında da bu ağrılarınız devam ediyorsa Marilyn Monroe hastalığı şüphesiyle doktorunuza başvurabilirsiniz. Bu hastalık ilerki dönemlerde kısırlığın da en büyük sebeplerinden biri haline geliyor.

Endometriosis hastalığı ergenlik döneminden, menopoz dönemine kadar geçen bu uzun sürede görülebiliyor. Karnın alt bölümünde hafif regl ağrıları olarak başlayıp, krampa dönüşen ve gittikçe şiddetlenen bu ağrılar cinsel temas sırasında şiddetini arttırıyor.

marilyn monroe hastalığı

Eğer sizin de cinsel ilişki sırasında çok ağrılarınız varsa, Marilyn Monroe hastalığı olarak bilinen endometriosis hastalığınız olabilir.

Çikolata kisti

Regl kanaması sırasında aslında bir kanama daha yaşanıyor. Bu ikinci kanama karın iç zarında yaşanıyor ve dışarı atılamıyor ve çikolata kisti olarak bilinen kistleri oluşturup böbrek yollarını tıkıyor. Fark ettirmeden böbreğin görevlerini yerine getirmesini engeller, bağırsaktaki tıkanıklık ise rahimde kist yapıyor ve bu öldürmeyen kanser olarak biliniyor.

Bir cevap yazın