Kadın Sağlığında Doğal Besinler

doğal besinler

Günümüzde artık kullandığımız her şeyde kimyasal maddeler var. Sürekli elimizin altında bulundurduğumuz deterjanlardan mikrodalgada ısıttığımız yemeklere kadar her biri kadın sağlığı için ayrı bir tehdit oluşturuyor.

Peki kadının en büyük sorunu olan östrojeni doğal yoldan nasıl düzenleyebiliriz? Brüksel lahanası, brokoli ve lahananın içinde bulunan indol-3 karbinol ismindeki madde östrojeni düzenliyor. Özellikle keten tohumunda bulunan lignenler östırojeni olumlu etkiliyor.

Kadın Sağlığı İçin Önemli Olan Besinler

Mesela yoğurt mutlaka tüketilmeli ve probiyotik yoğurt olmalı. Çünkü probiyotik yoğurt, zararlı safra kesesi bakterilerinin üremesini engelliyor. Çoğunlukla lifli gıdalar tüketmeye çalışılmalı.

Hasta olmasak bile ayda bir kez Beeo On The Go Propolis kullanmakta fayda var. Propolis gerçekten mikropları uzak tutmak konusnda çok başarılı.

Ayrıca enterogermina probiyotik gibi özellikle kadınlar için üretilmiş probiyotik takviyeler de kullanılabilir.

Kilo artışı yaşıyorsanız, sivilcelenme ve kıllanma, zor hamile kalma süreci veya azalan adet kanamaları gibi sorunlar yaşıyorsanız polikistik over hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Hemen bir uzmana başvurun. Polikistik over da yine çok sık görülen bir kadın hastalığıdır.

brüksel lahanası

Kadınların Yemesi Gereken Yiyecekler

Kan şekerini dengelemek bir kadın için çok önemli. Ama tatlılar, şekerler, pastalar yiyerek yapılmamalı bu ayar. Meyve yemeye özen gösterilmeli. Krom da pikkolonat formunda değil mayadan üretilen biyokrom olarak alınmalı.

Regl ağrısı nasıl geçer?

Eğer adet regl döneminde çok sancınız oluyorsa, Doktor Ender Saraç’ın önerdiği bitkisel çayı hazırlayıp günde iki üç bardak içebilirsiniz. Çayın hazırlanışı şu şekilde : yarım tatlı kaşığı anason, yarım tatlı kaşığı papatya, iki adet karanfil ve üç dört yaprak melisa.

Ayrıca regl ağrısına iyi gelen besinler tüketebilirsiniz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın