Marilyn Monroe Hastalığı | Endometriosis Çikolata Kisti

Endometriosis marilyn monroe hastalığı çikolata kisti

Marilyn Monroe hastalığı olarak da bilinen endometriosis hastalığı şiddetli regl ağrısı kramplar ve ağrılı cinsel ilişki ile kendini belli ediyor. Çikolata kisti oluşturuyor.

Şiddetli regl ağrısı

Özellikle ergenlik döneminde, adet kanamaları (regl) süresinde şiddetli ağrılarınız oluyorsa, cinsel birliktelik anında da bu ağrılarınız devam ediyorsa Marilyn Monroe hastalığı şüphesiyle doktorunuza başvurabilirsiniz. Bu hastalık ilerki dönemlerde kısırlığın da en büyük sebeplerinden biri haline geliyor.

Adet düzensizliği neden olur?

Endometriosis hastalığı ergenlik döneminden, menopoz dönemine kadar geçen bu uzun sürede görülebiliyor. Karnın alt bölümünde hafif regl ağrıları olarak başlayıp, krampa dönüşen ve gittikçe şiddetlenen bu ağrılar cinsel temas sırasında şiddetini arttırıyor.

Eğer sizin de cinsel ilişki sırasında çok ağrılarınız varsa, Marilyn Monroe hastalığı olarak bilinen endometriosis hastalığınız olabilir.

Endometriosis ve Çikolata kisti

Regl kanaması sırasında aslında bir kanama daha yaşanıyor. Bu ikinci kanama karın iç zarında yaşanıyor ve dışarı atılamıyor ve çikolata kisti olarak bilinen kistleri oluşturup böbrek yollarını tıkıyor.

Rahim uru nedir? Neden olur? Nasıl geçer?

Fark ettirmeden böbreğin görevlerini yerine getirmesini engeller, bağırsaktaki tıkanıklık ise rahimde kist yapıyor ve bu öldürmeyen kanser olarak biliniyor.

Marilyn Monroe Hastalığı

Neden sadece Endometriosis ya da çikolata kisti olarak geçmiyor da Marilyn Monroe hastalığı olarak geçiyor bu hastalık? Çikolata kistinin ismi dahi yine kadınların en sevdiği şeylerden birinin ismi. Marilyn Monroe da bu hastalığa sahipti deniyor ve ismi buradan geliyor.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version