Kadınların Üşengeçlikten Yapmadığı 8 Şey

Sırf üşendiğimiz için yapmadığımız çok tuhaf şeyler var. Sadece temizlik olsa yine iyi. Elbette erkekler de üşengeç ama bizim konumuz kadınlar.

Üşengeçlik bazen kimseye zarar vermez fakat sağlıksız sonuçları da olabiliyor. Mesela üşengeçlikten evden çıkmamak veya üşengeçlikten yıkanmamak ya da üşengeçlikten diş fırçalamamak, temizlik yapmamak gibi. Şimdi birlikte kadınların üşengeçlikten yapmadığı şeylere bakalım.

Kadınların üşendiği için yaptığı şeyler

1. Kadının makyajla imtihanı! Eve yorgun gelince makyajı silmeden uyumak veya eski makyajın üzerine tekrar yenisini yapmak.
makyajı silmeden uyumak

2. Bazen sırf üşengeçlikten temizlik yapmak istemez kadınlar ve buldukları her şeyi öylesine dolaba tıkarlar. Sonuçta etraf toplanmış olur?
temizlik yapmayan kadın

3. Çamaşırı makineye at, deterjanı koy, yumuşatıcıyı koy, calgonu koy, bekle sonra onları as tekrar bekle… Ohoo uzun iş. Yenisini sipariş etmek bazen daha kolay gelir.
çamaşır yıkamak

4. Kadınlar için şampuan olmasa bile, şampuan bittiğinde bir kadın erkek şampuanı ve losyonu da kullanır.
kadın şampuanı

5. Sırf üşengeçlikten dışarı çıkmamak tüm kadınların yaptığı şeylerden biri. Yatakta veya koltukta cips film dururken şimdi kim hazırlanacak?
koltukta film

6. Eşofman altı veya tayt ile tişört veya swetshirt kombini hem uyumak hem de dışarı çıkmak için gayet uyumlu değil mi?
pijamayla sokağa çıkmak

7. Kadınların %90’ı bunu yapıyor! Sadece görünen bölgelerdeki tüyleri almak. Gerisi nasılsa gözükmüyor…
kıl tüy almak

8. Hem erkeklerin hem kadınların yaptığı şeylerden biri daha. Temiz kıyafetleri koklayarak bulmak!
kıyafetleri koklamak

Hijyen ve bakım başkaları için değil önce kendimiz için önemli. Bunu anlayıp, üşensek bile bazı şeyleri yapmaktan kaçınmamamız gerek aslında. Kadın sağlığı atlanmaması gereken en önemli konulardan biri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*