Erkekleri İtici Ve Çekici Yapan Şeyler

Erkeği itici çekici yapan şeyler

Erkekleri itici yapan detaylar arasında en sık rastlananlar bunlar. Erkekleri itici ve çekici yapan şeyler neler birlikte bakalım.

İlk madde bakımsız tırnaklar. Bir erkeğin tırnakları uzunsa, tırnak eti uzamış, kenardan şeytan tırnakları çıkmışsa kadınları geri iten bir kalkan gibi oluyor. Bu yüzden tırnak bakımı şart.

Tuvaleti temiz kullanmamak. Nedense, nasılsa birileri temizler diyerek pis bırakıyorlar veya klozet kapağını indirmiyorlar. Kadınları delirten, sinirlendiren şeylerden biri de bu.

Sofra adabı da çok önemli. Ağzını şapırdatarak yemek veya yemek yerken aynı anda konuşmak çok itici.

erkekleri itici kılan özellikler

Kadını dinlememek, anlamamak, empati kuramamak da erkekleri itici yapan detaylar arasında. Çünkü kadınlar anlaşılmak ister ve mutlaka dinlenilmek ister. Üstün kötü dinlenmek ise ciddiye alınmadıklarını hissettirir, ki bu çok saygısızca.

Aldatılan kadın ne yapmalı? Nasıl davranmalı?

Sözünün eri olmamak. Bunun üzerine deyim bile çıkmış, düşünün demek ki ne kadar önemli bir erkek için verdiği sözü tutmak, yalan söylememek. Çünkü ilişkilerde güven çok ama çok önemli.

Çözümcü olmamak. Kadın beyni ile erkek beyni arasında fark var biliyorsunuz. Ve erkekler çok daha analitik düşünebiliyor. E bu beyni boşa taşımamak ve sorunları çözmek için elinden gelen her şeyi yapmak gerekiyor. “Boş ver sonra yaparım, aman salla sonra bakarız” gibi üşengeçlik yaptıkları anda iticilikte üst seviyeye geliyorlar.

Önemli günleri unutmak. Doğum gününü unutan, yıl dönümünü unutan, sevgililer gününü unutan, önemli bir sınavı, iş görüşmesini unutan ve hediye almayan ; biri o ilişkiye de o kişiye de değer vermiyor gibi görünür. O yüzden bunları mutlaka aklın bir köşesinde bulundurmak gerekiyor.

Erkekleri itici yapan şeylerden bir diğeri de tabii ki sadık olmamak. Eli kolu oynayan, kadının yanındayken başka kadınlara bakan, onları süzen, onlarla samimi bir şekilde konuşan veya kadının arkasından bunları yapan, yalan söyleme alışkanlığı olan biri, bir sevgiliyi hak etmiyordur zaten.

Erkeğe ne hediye alınabilir?

Erkekleri itici ve çekici yapan detaylar

Cimri olmak da elbette çok itici. En ucuz yerde yemek yemeye çalışmak, hesabı ödememek veya alman usulü ödeme çalışmak, bir şeyler satın almaktan kaçınmak bir erkeği itici yapan şeylerden biri.

Evlenilmeyecek erkek özellikleri

Israrcı olmak. Bir konuda gereksiz yere ısrar etmek. Bu madde aslında kadını anlamamakla da ortak bir madde. Karşındaki bir şeyi istemiyorsa, istemiyordur. Israr etmenin, diretmenin anlamı yok.

Kıskanç erkek

Kıskanç olmak. Artık herkes biliyor ki bunun sevgiyle aşkla tutkuyla falan alakası yok, bu bir özgüvensizlik belirtisi. Kadınlar özgüvensiz bir erkekle asla ilişki yaşamazlar.

Daha önce erkekleri itici yapan şeylerden birinin de bakımsız tırnaklar olduğunu söylemiştim bunlara ek olarak hijyene önem vermemek de mutlaka eklememiz gereken maddelerden biri. Birbirine karışmış sakallar, kirli saçlar, burundaki siyah noktalar, ter kokusu gibi şeyler erkekleri itici yapan özellikler arasında çok önemli bir yer alıyor.

Özgüvensiz olmak veya çok egolu olmak. İkisi de tam bir kadınsavar! Bunun ortası olmalı. Ama kendine güvenmek, mantıklı olmak, doğru kararlar vermek erkeği çekici yapan detaylardan.

Erkeği itici yapan şeyler

Eski sevgiliden bahsetmek yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Aklına gelse dahi, o an mutlaka bahsetmek istese bile bunu yapmamalı. Çünkü kimse kıyaslanmak istemez veya onun hala eski sevgilisini düşündüğünü bilmek de istemez.

Erkeği çekici yapan şeylerden biri de pek çok konuda konuşabilecek kadar bilgili ve kültürlü olması. O yüzden mutlaka kendini geliştirmeli. Yoksa iki kişi karşı karşıya geldiğinde sus pus oturmak ne kadar sıkıcı olur!

Bir amacı, tutkusu olmaması herkes için geçerli olan çok büyük bir eksiklik. Mutlaka hobileri olmalı, hayatta büyük bir amacı olmalı, tutkuyla yaptığı bir şeyler olmalı. Yoksa boş gezenin boş kalfasına kim değer versin?

Maddi durumunun kötü olması. Herkes iniş çıkışlar yaşar fakat durumu düzeltmek için hiçbir şey yapmıyorsa, çalışmıyorsa, yan gelip yatıyorsa, para kazanmak gibi bir sorumluluğu almaktan kaçıyorsa o noktada bir ilişki yaşamayı da beklememeli. Ona hem maddi hem manevi olarak güvenecek birileri olmayacaktır.

Erkeği itici yapan sebepler

Maneviyattan bahsetmişken, zayıf bir psikolojiye sahip olmak, en ufak sorunda çökmek de erkeği itici yapan sebepler arasında yer alıyor. Çünkü dediğim gibi, kadın yanında dimdik duran, sorunları çözen, sorumluluk sahibi biri olsun ister.

Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz fakat artık bu biraz değişti. Kaba saba olmak, kadına değer vermemek, kadının sözünü dinlememek, ona saygı göstermemek, sevgini belli etmemek çok yıkıcı sonuçlara sebep oluyor. Bu yüzden ataerkillikten uzaklaşamamak olumsuz etkilere sebep olacaktır.

Ve bir erkeği itici yapan 10 özellik değil tam 20 özellikten bahsediyoruz, bunlardan sonuncusu da espri anlayışının olmaması, alıngan kırılgan olması, dar bir vizyona sahip olması. Olaylara geniş bir bakış açısıyla, sakince, olgunca bakabilenler, pozitif bir kişiliğe sahip olanlar, espri anlayışına sahip olanlar on adım önde olurlar.

Visited 9 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın