Ricotta ve Domatesli Makarna Tarifi

ricotta domatesli makarna italyan

İtalyan mutfağını sever misiniz? Özellikle güneşte kurutulan meyveler ve sebzelerle hazırlanan soslar muhteşem. Bu italyan makarnasında kullanılan, güneşte kurutulmuş domates, sosun tadını tatlı hale getiriyor ve muhteşem bir lezzet katıyor.

Güneşte kurutulan domates neden daha lezzetli oluyor? Çünkü içindeki tüm vitamin ve mineralleri koruyor ve doğal bir yöntemle pişmiş oluyor. İtalyan’ların sağlıkları pek çok ülkeye göre belki de bu yüzden gayet yerinde.

güneşte kurutulmuş domates

Bugünkü tarifimiz ricotta ve domatesli makarna tarifi. İtalyan mutfağının sevilen tatlarından biri. Hemen malzemelere ve yapılışına geçelim.

İtalyan mutfağı ricotta güneşte kurutulmuş domatesli makarna yapılışı tarif

ricotta peyniri

Altı yemek kaşığı zeytinyağı, bir küçük boy soğan, bir kereviz yaprağı, bir adet ançüez, hamsi veya isteğinize göre küçük boy balık, dokuz adet güneşte kurutulmuş domates, bir paket makarna, üç yemek kaşığı taze ricotta peyniri, iki yemek kaşığı maydanoz, tuz (tercihen deniz tuzu) ve karabiber.

Evde glutensiz sebzeli tavuk wrap tarifi nasıl yapılır?

Orta ateşte, yağı soğanı kerevizi ve ançüezi kavuruyoruz. Ardından domatesi ekleyerek, sosu katılaşana kadar pişiriyoruz. Büyük bir tencerede temiz su kaynatıp, içine makarnayı atıyoruz.

Gigi Hadid makarnası tarifi tiktok

Pişirdikten sonra süzüp aynı tencereye alıyoruz. Sosu, makarnanın üzerine döküyoruz. Ricotta ve karabiberi ekliyoruz. Servis tabaklarına aldıktan sonra maydanozla süslüyoruz. Ançüez yerine, kırmızı et de kullanabilirsiniz veya hiç et kullanmaya da bilirsiniz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın