Parfümde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

parfüm alırken nelere dikkat edilmeli

Herkes etrafa kötü kokular yerine hoş kokular saçmak ister. Fakat her parfüm herkese yakışır mı? Her tene uygun parfümler var mı? Yoksa herkes kendi tenine uygun parfümü mü seçmeli? Rastgele sıkılan parfümler çevredeki insanları rahatsız edebilir. Girilen bir ortamda ağır ve ortamın havasını bozan bir koku gerçekten rahatsız edicidir.

Öncelikle parfüm temiz bir cilde sıkılmalıdır. Parfümün kalıcı olması için banyodan sonra kullanılmalıdır. Nedeni ise, banyodan sonra gözenekler genişlemesiyle cildin kokuyu daha fazla emerek daha fazla muhafaza etmesidir. Ayrıca parfümü yan ürünleriyle beraber kullanmak kalıcılığı önemli ölçüde arttırır. Böylece uzun süreli bir kalıcılık sağlanması mümkün.

Havanın sıcak olduğu zamanlarda hafif parfümler tercih edilmelidir. Sıcakta kokusu ağırlaşan bir parfüm insanları bunaltabileceğinden hafif parfümler kullanılmalıdır.

Kendi tenine uygun parfümü seçmek

parfüm nasıl sıkılır

Baskın, egzotik, şekerli parfümler havanın daha serin olduğu bahar ve kış mevsimlerinde kullanılabilir.

Günün farklı zamanlarında kullanılan parfüm türü değişkenlik gösterir. Sabah vakitlerinde hafif parfümler, Edt veya sadece yan ürünleri kullanılmalıyken öğlen saatleri ve öğleden sonra ise biraz daha baskın kokular kullanılmalıdır.

Gece kullanımına en uygun kokular arasında ise oryantal ve şipre kokuları gelir. Bu tarz parfümler şık kıyafetlerle ve şık ortamlarda kullanılabilir.

Kendi tenine uygun parfüm seçmek için, parfümü sıktığınızda size ağır ve yoğun olarak kokmamalı denir. İlk sıktığınızda kokması normal fakat beş dakika içinde parfüm artık size değil, etrafa mis gibi kokular saçmalı.

Parfümde nelere dikkat etmek gerekir?

parfüm sıkmak

Parfüm nereye sıkılır? Parfüm alırken önce bilek içinde denemek de çok önemlidir. Böylece hem parfümün içeriğindeki maddelere alerjiniz olup olmadığını fark edersiniz. Hem de bir beş, on dakika o bölgede beklettiğiniz kokunun, hafifçe uçtuktan sonra ve cildinizle bütünleştikten sonra nasıl bir koku oluşturduğunu anlarsınız.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın