Kadınlar için sağlıklı yaşam

Kısırlıktan göz bozulmasına kadar, yanlış yaptığımız ve sağlığımızı etkileyen aslında pek çok yanlış var.  Belki de hiç fark etmeden yaptığımız bu yanlışlar, sağlığımızda kalıcı hasarlara yol açabiliyor.

Nasıl ki fark etmeden bilgisayar başında gittikçe kamburlaşıyoruz buradaki sağlıklı yaşam tüyoları da hemen bugün yapmaya başlamanız gereken önlemleri içeriyor olabilir.

Kadın sağlığında dikkat edilmesi gerekenler

Önce uykuyla başlayalım. İyi bir uyku ve uyku düzeni sağlığın temelini oluşturuyor. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz kadar uyuyun ve dinlenerek uyandığınıza emin olun.
uyku düzeni

Dar pantolonlar hamileliği zorlaştırır. Eğer çocuk sahibi olmak isteyen bir kadınsanız daha rahat pantolonları tercih etmelisiniz.

Cep telefonları da tüm organlara ve psikolojiye zarar veriyor. Telefondan olabildiğince uzak kalmaya çalışın.
telefon zararlı

Kadın doktoruna ne sıklıkla gitmeliyim? sorusunun cevabı 6 ayda bir veya yılda birdir. İhmal etmemeli ve doktorunuza her şeyi açıkça söylemelisiniz.

Evinizde kullandığınız mum ve aromatik kokular kalitesiz ise size zarar verebilir.
mum ve sağlık

Karanlıkta televizyon veya telefon ekranına bakmak gözlere çok zarar verir ve gözü bozan şeyler arasında ilk sırada gelir.
gözü bozan şeyler

Bacak bacak üstüne atmak zararlı mı? Evet omuriliğe zararlı. Bu şekilde oturmak güzel gözükebilir ama bunu sürekli yapmamalısınız.
Bacak bacak üstüne atmak

Siz de listedeki hataları yapıyor muydunuz? Sağlıklı yaşam için bu tüyolara dikkat ederseniz geç kalmış sayılmazsınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*