Instagram Müzik Özelliği

instagram müzik

Bugün itibariyle Instagram müzik ekleme özelliği Türk kullanıcılara açıldı. Peki Instagram’da nasıl müzik eklenir? Instagram müzik nasıl kullanılır? Müzik eklemek için ne yapmanız gerekiyor? Bu yazımızda bunları anlattık.

Instagram müzik zaten pek çok ülkede kullanılıyordu fakat Türkiye’de yoktu. Dünyanın pek çok yerinden Instagram kullanıcıları storye müzik eklemek, hikayeye müzik eklemek, özel mesaja müzik eklemek gibi özelliklerden faydalanıyordu. Şimdi bütün bu özellikleri artık biz de kullanabileceğiz.

Instagram müzik ekleme özelliği

Müzik şarkı ekleme özelliği ile Instagram hikayeleri müzik eşliğinde paylaşılabiliyor. Peki, Instagram’da hikayeye müzik nasıl eklenir? Instagram’a müzik ekleme nasıl yapılır? Instagram’da hikayede müzik ekleme için yapmanız gerekenler şunlar.

Hikaye bölümüne girip hikayeye gif konum ya da tarih eklenen yerden müzik eklemeye tıklıyorsunuz. Daha sonra instagrama müzik eklemek istediğinizi belirtiyorsunuz ve müziği nasıl ekleyeceğinizi seçiyorsunuz. Arama kısmına eklemek istediğiniz müziği yazıyorsunuz.

Bakalım instagram müzik nasıl kullanılır?

instagrama müzik eklemek

Hikayelere veya özel mesajlara instagram müzik eklemek oldukça basit. Arama kısmından eklemek istediğiniz müziği seçip, şarkının hangi bölümünün eklenmesini istiyorsanız o kısmı paylaşımınıza atıyorsunuz.

Şarkı sözlerini de ekleyebilirsiniz isterseniz. Hem instagramda hem de facebookta müzik eklemek aynı şekilde yapılıyor.

Elbette Instagram müzik özelliği pek çok kişiye ilham veren bir özellik. Paylaşımları daha anlamlı kılıyor bu yüzden de sıklıkla kullanılıyor.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın