Aldatılan Kadın Ne Yapmalı? Kadın Erkek İlişkileri

Aldatılan kadın ne yapmalı nasıl davranmalı

Kadın erkek ilişkileri üzerine kitaplar, filmler var fakat iş başa düşünce insan nasıl davranacağını, ne konuşacağını bilemeyebiliyor. Bu durumda etrafına, ailesine veya arkadaşlarına sormak istiyor fakat tatmin olmuyor. Çünkü onun için aldatmak, aldatılmak dünyanın en kötü şeylerinden biri.

Güzel bir şekilde başlamış olan ilişkide aldatmayla karşılaşmak insana kendini aptal, saf hissettiriyor. Dolandırıldığını hissediyor ve güveni kırılıyor. ‘Bu kadar sevip, güvendiğim biri bana bunu nasıl yapar‘ şoku işin en kötü yanı.

Kadın erkek ilişkileri bazen çok karmaşık olabiliyor. Her zaman 2+2=4 olmuyor, bazen 5 bazen 1 ediyor. Aldatılan kadınların yorumları çoğunlukla ‘onda, bende olmayan ne vardı‘ şeklinde örneklendiriliyor. Ya da ‘ben nerede hata yaptım, neyi eksik yaptım da başkasına gitti‘.

Aslında bu ikisi de aldatılan kadının öfkesini gösteriyor fakat bilirsiniz ki öfkeyle kalkan zararla oturur ve öfke, insanın mantıklı düşünebilmesini önler. Bu yüzden en düşünmemeniz gereken şey ‘bende olmayan ne‘ sorusu. Çünkü erkek sizde olmayan yüzünden veya siz yetersiz olduğunuz için aldatmaz.

Erkekler neden aldatır? Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?

Bir kadın, ilişkide sorunlar yaşanıyorsa, bu sorunlar bir türlü çözülmüyorsa, erkek tarafından psikolojik veya fiziksel hakaret/saygısızlık/şiddet görüyorsa ayrılmayı düşünür veya aldatır.

Fakat erkekler neden aldatır dediğimizde, burada diğer kadının kendi sevgilisinden veya eşinden daha üstün, güzel, yetenekli vs olmasına gerek yoktur. Sadece değişik olduğu için, sadece başka bir kadın olduğu için ona gidebilir.

Erkekler, kadınlar kadar komplike, detaylı düşünebilen, çözüm oluşturabilen, sabretmeyi ve yapıcı olmayı öğrenmemiş varlıklardır. Bu yüzden ilgileri hemen dağılabilmektedir. Ancak bunların farkına varan, sakin erkekler sadıktırlar.

Neyse ki bir erkeğin sizi aldatıp aldatmadığını anlamanın bazı kolay yolları var. Bakın erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır.

 • Hediyeler almaya başlar
 • Uzun süredir yapmasını istediğiniz şeyi nihayet yapar
 • Sinirli ve gergin cevaplar verebilir
 • Onu aldatıp aldatmadığınızı soran
 • Yatakta daha iyi olmaya başlar
 • Sizinle dışarıda daha az zaman geçirir
 • Dokunma, öpme azalır
 • Dışarıda daha fazla vakit geçirmeye başlar

Yeni bir telefon alabilir veya bir telefon hattı daha kullanmaya başlayabilir. Yeni bir mail hesabı açabilir veya farklı bir instagram hesabı, facebook hesabı.

Siz bazen kendinizi o kadar kaptırmışsınızdır ki, sorunları fark etmeyebilirsiniz. Yani eşinizin veya erkek arkadaşınızın size artık eskisi gibi bakmadığını veya saygı duymadığını. Ama bu durumu etrafınızdakiler fark edebilir. Bu yüzden arkadaşlarınız size bununla ilgili bir şey söylediğinde onlara kulak vermeniz iyi bir fikir olabilir.

Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır

Ve son olarak erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır sorusunun en önemli cevabı, aldatılan kadın nasıl anlar : hisleriyle. Çünkü kadınların hisleri daha gelişmiştir. Şüphelenir, iz sürer, araştırır, ipuçlarını birleştirir. Eğer şüpheniz varsa gözlem ve araştırma yapmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Peki tüm ipuçları sizi aynı noktaya çıkartıyorsa ne yapacaksınız? Aldatılan kadın ne yapmalı şimdi buna geçelim.

Aldatılan kadın ne yapmalı nasıl davranmalı?

Eğer yukarıdaki listede bahsettiğim maddelerin çoğundan eminseniz, bu aşamada yapmanız ve yapmamanız gereken çok önemli şeyler var.

 1. Her şeyden önce çok sakin olun
 2. Bunun sizin suçunuz, kusurunuz olmadığını bilin
 3. İntikam almaya çalışmayın
 4. Konuyu konuşacağınız kişileri özenle seçin
 5. Mantıklı bir şekilde plan yapmaya odaklanın
 6. Sakin bir şekilde itiraf etmesini sağlayın

Aldatılan kadın nasıl davranmalı sorusunun kilit noktası sakinlik. Bu, olmazsa olmazdır. Çünkü bu sakinliği sağlayamazsanız hem size hem de tüm hayatınıza zarar verebilirsiniz.

Aldatılan kadın nasıl davranmalı

Önünüzde iki seçenek var. Ayrılmak veya devam etmek. Devam eden çiftlerin oranı %46 bu arada. Bunu seçerseniz de yapmanız gereken çok önemli ve zor bir şey var : UNUTMAK.

Aldatılan kadın nasıl affeder unutur? Eğer affedebilecekseniz, ayrılmamayı seçecekseniz bu durumda olaydan kimseye bahsetmemiş olmanız da gerekiyor. Yani elbette bir ilişki danışmanıyla veya bir psikologla konuşmak, arkadaşlarla veya ailenizle konuşmaktan çok daha iyi. Eğer bunu seçtiyseniz zaten sorun yok.

Fakat en baştan hemen arkadaşlarınıza ya da ailenize anlattıysanız buradan dönmek de zor. Çünkü siz unutmaya çalışsanız da onlar unutmayacaktır ve kendinizi kötü hissetmenize sebep olacaktır. Bu da aldatılan kadın nasıl bir yol izlemeli sorusu için çok önemlidir.

İşte bu yüzden sakin olup en baştan plan program yapmak önemlidir. Eğer ayrılmaya karar verirseniz, o zaman istediğiniz kişilerle konuşabilirsiniz. Bu noktada da hayatınızı planlamanız gerekir. İlişkinin getirdiği avantajları, şimdi kendiniz oluşturmalısınız.

Çocuklarınız varsa veya evcil hayvanlarınız varsa, onlara ne olacak? Her şeyi düşünmelisiniz. Bir liste oluşturmak bu noktada çok işinize yarayacaktır.

Aldatılan kadın nasıl bir intikam almalı ne yapmalı da erkeği pişman etmeli? Ona bunu nasıl ödetmeli? şeklindeki soruları soruyor veya düşünüyorsanız, aldatmanın size yapılmış olan bir hakaret olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu bakış açısının yanlış olduğunu yazımın içinde bir kaç kez belirtmiştim.

Aldatılan kadın nasıl bir yol izlemeli

Olaya bu şekilde bakarsanız size çok büyük zarar verir. Çünkü bu noktada kendinizi de suçlarsınız. ‘Zaten son zamanlarda çok kilo almıştım, çok dırdır ediyordum, istediği o yemeği bir türlü güzel pişiremedim‘ gibi özgüven düşüklüğünü kanıtlayan fikirlere sahipsinizdir.

Bu fikirler ‘O kadın benden daha güzel değil, bunu ona ödeteceğim, bunu bana nasıl yapar‘ gibi fikirlerle birlikte yine güçsüzlüğü kanıtlayan düşünce kalıplarının bir parçasıdır. Halbuki aldatılan kadın nasıl güçlü olur? Kendini severek, kendine güvenerek ve saygı duyarak. Bunun, kendi hatası olmadığını bilerek.

Visited 35 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın