Le Petit Marseillais Portakal Çiçeği Sabun

Le Petit Marseillais”in ilk olarak vücut şampuanıyla tanışmıştım. Gratis”ten arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım vücut şampuanından çok memnun kalarak, markanın diğer ürünlerini de denemek istedim. Bugün bahsedeceğim ürün portakal çiçeği özlü bakım sabunu.

Kuru bir cildim olduğu için sabahları yüzümü genelde zeytinyağ özlü sabunlarla yıkamayı tercih ediyorum. Fakat bildiğiniz gibi portakalın gözenekleri sıkıştırmak gibi bir özelliği var. Hem yüzü derinlemesine temizleyen hem de gözenekleri sıkıştıran sabun diye bu ürünü aldım.

Le petit marseillais portakal çiçeği bakım sabunu hakkındaki yorumum

Öncelikle belirtmek isterim ki portakal çiçeği bakım sabununun kokusu çok güzel. Paketi açar açmaz bunu fark ediyorsunuz. Zaten Le Petit Marseillais ürünlerinin genel olarak kokusu çok güzel. Sabun da kalın değil, elinize kolaylıkla sığıyor ve kolaylıkla yüzünüze sürülebiliyor.

le petit sabun

Sabunu az bir miktar sürüp suyla desteklediğinizde köpürüyor. Yani çok fazla sürmemek gerek. Tüm yüzünüze hafifçe sürdükten sonra, bir miktar suyla ovuşturduğunuzda gayet güzel köpürüyor.

Portakal çiçeği özlü sabun olduğu için sabunun kokusu yüzünüzde kalıyor ve o güzel kokuyu hissedebiliyorsunuz.

Şimdi gelelim Le petit marseillais portakal çiçeği bakım sabununu hangi cilt tipindeki kişiler kullanmalı sorusuna. Benim gibi kuru cilt veya karma cilt gibi bir cilde sahipseniz bu sabunu çok fazla önermiyorum açıkçası. Çünkü kuru ciltler için fazla uygun bir sabun değil.

Yüzünüzü sabunladıktan hemen sonra yüz bakımını yapan ve kremini süren biriyseniz kullanabilirsiniz. Fakat arada zaman geçiyorsa, cildinizdeki kuruluğu hissedebilirsiniz. Le petit marseillais ürünleri güzel, deneyin bakalım sizin cildinize iyi gelecek mi.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın