Kerastase initialiste saç bakım serumunu yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve bu ürün hakkındaki yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim. Bu saç bakım ürününü neden kullanmak istedim, nasıl kullandım ve işe yarıyor mu? Birlikte bakalım.

Öncelikle şunu belirtmek isterim benim saçlarım çok cansız, ince telli, kuru ve saçlarım kansızlıktan dolayı çok döküldü. Banyo yapıp çıktıktan sonra saçlarım tel tel olur. Hafif dalgalı zaten. Diplerinin, dökülmeden dolayı açık olması da beni çok rahatsız ediyordu.

Kerastase ürünlerinin biraz pahalı olduğunu ama profesyonel ürünler olduğunu zaten biliyordum. Bir alışveriş sitesinde indirimli görünce Kerastase Initialiste Saç Serumu‘nu alıp denemek istedim.

Kerastase Initialiste Saç Serumu

Saç Çıkartan Serum

Saç serumunu kullanmaya başladıktan bir hafta sonra minik minik ve ince de olsa bebek saçı dediğimiz saçlar çıkmaya başladı. Saçlarımı güçlü ve parlak hale getirdi mi? Pek değil ama saç çıkarttığı kesin.

Kerastase bu saç serumu için saçın dibini beslediğini saçınızı tararken kırılma olmasını engellediğini söylüyor. Bence bunlar doğru.

Kerastase initialiste saç bakım serumu uygulama

saç çıkartan serum

Ben saçım için kullandığım saç bakım ve geliştirici ürünlerinde, banyodan sonra temiz saça uygulayıp öyle bırakmayı tercih edenlerdenim. Yani temizlenmiş yıkanmış olan saçıma ürünü sürdükten sonra bir daha tekrar yıkamayı sevmiyorum.

Kerastase initialiste’nin kokusu da çok güzel. O yüzden bu şekilde banyodan sonra temiz saça uygulayıp bırakınca hoş da bir koku verdi saçıma. Yalnız içindeki yağlar bayatlarsa koku da bozulur o yüzden ürünü düzenli kullanıp kısa sürede bitirmek gerekiyor.

Benim istediğim saçımın biraz daha canlanması ve güçlenmesi. Ne kadar olur bilemiyorum ama bir ayda bitirdiğim Kerastase initialiste saç serum şişesiden sonra şimdi bir de Kerastase Densifique Serum Jeunesse Yoğunlaştırıcı Gençlik Aktivatörü sipariş ettim. Bir de bu ürünü deneyeceğim. Bununla ilgili yorumumu da yine sizinle paylaşırım.