Botoks Nedir? Nasıl Yapılır? Botoksun Zararları Nelerdir?

botoks

Botoks nedir? Botulinum toksin adı verilen bakterilerden oluşan bir ilaçtır. Botoks, uygulanması en basit ve kısa süren estetik cerrahi içinde yer almaktadır. Bu yüzdendir ki günümüzde botoks yaptırma yaşı neredeyse 15’e kadar düşmüştür.

Botoksun zararları nelerdir?

Botoks hakkında bilinmesi gereken bazı gerçekler var. Mesela botoks yılan zehiri mi? Aslında bakterilerin ürettiği bir toksindir.

Kırışıklıkları gidermek, güzelleşmek ve daha genç görünmek uğruna yapılan bu işlem eğer profesyonel kişiler tarafından yapılmazsa, geri dönüşümü olmayan ağır sonuçlar doğurabilir.

Botoks yaptırmaktan değil, yanlış kişiler tarafından uygulanmasından korkun. Basit bir işlem gibi ama çok iyi araştırın. Uzman estetik cerrahiler ile görüşüp bu işlemi yaptırmanız çok önemlidir.

botoks zararlı mı

Uzmanlar botoksun doğru kişiler tarafından, doğru şekilde uygulandığı takdirde, hiç bir zarar vermediğini açıklamış olsalar da, Amerika’da yapılan son araştırmalara göre, botoksun beyne zarar verebileceği açıklandı.

Botoks beyindeki sinir sistemine ulaşıyor mu? Kobay fareler üzerindeki denemelerden sonra botoksun beyin köklerine ulaştığı gözlemledi.

Fakat uzmanlar, farelerin fizyolojilerinin insanlardan farklı olduğunu, bu sebeple de aynı sonuçların insanlar üzerinde oluşmayacağını da belirtti.

Hala kesin bulgular yok ama botoks yaptırmak isteyenler, kendi doktorlarıyla görüşmeli, doğru karar vermeli ve kararı verdikten sonra da çok iyi araştırıp, uzman kişiler tarafından yaptırmalı.

Doğal yollarla kırışıklıklar nasıl gider?

Her şeyin aslında doğalı çok daha iyi. Evet daha uzun vadede sonuç alınıyor ama daha az zararlı veya zararsız. Doğal yollarla kırışıklıklar nasıl gider diye merak edenler için Argireline nasıl kullanılır? yazımda güzel bir alternatiften bahsettim.

Cilt bakımında serumlar kullanmak bence çok daha iyi. Cilde iyi gelen vitaminler ve serumlar hangileri bunları da daha önce anlatmıştım.

Günlük olarak cildi temizlemek, nemlendirmek ve gerekli serumlar kullanmak daha iyi bir çözüm bence. Çünkü yanlış ellerde herhangi bir uygulama yaptırırsanız, sonuç çok daha kötü olur.

Doğal yollarla da güzel olmak, bakımlı olmak mümkün. On dakikada sonuç almak yerine beslenme ve yaşam şekline dikkat edip, gerekli ürünleri uzun süreli olarak kullanmanız gerekiyor.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın