Mat Ruj Önerileri

Artık herkesin dudağında mat rujlar var. Ünlüler kendi markalarıyla bir makyaj ürünü çıkartmak istediklerini, ilk akıllarına gelen de mat rujlar oluyor.

Peki neden mat ruj? Mat rujun özelliği ne? Mat rujları diğerlerinden ayıran en önemli özellik, dudakları daha dolgun göstermeleri. Ayrıca gözlerinize dikkat çekmek istediğiniz bir makyaj yaptığınızda, dudağınızdaki mat ruj hangi renkte olursa olsun ‘ben buradayım’ diye bağırmıyor.

Hangi mat ruju almalıyım?

Hemen hemen tüm markaların mat rujları var. Kendi kullandıklarımı ve deneyimlerimi anlatmak isterim. Böylece siz de belki bir fikir edinirsiniz.

Fiyat olarak en ucuz mat ruj Cecile markasının sanırım. Renkleri çok güzel, dudakta duruşu da çok güzel fakat bir süre sonra dudakları biraz kurutuyor.

The Balm Meet Matte Huges serisi bence tartışmaya açık olmamalı bile. Bir kere sürerken hissedilen hafif naneli ferahlatıcı his mükemmel. Charming rengini çok severek kullanıyorum. Fakat fiyat olarak biraz pahalı gelebilir.

Küçük boyları oluyor ve paket olarak satılıyor. Gratis’te indirim varken alıp deneyebilirsiniz. Çünkü siz hangi rengi daha çok seversiniz bilmiyorum. Sincere de çok güzel bir mat ruj mesela. Ve The Balm rujları gerçekten tüm gün dudağınızdan çıkmıyor.

Son olarak kullandığım ve çok memnun kaldığım, fiyatı da uygun olan mat ruj önerisine. Pastel markasının mat rujları. Kalıcılık olarak gayet iyi. Tüm gün ve tüm gece dudağınızda kalıyor. Dudakları kurutmuyor. Renk seçenekleri de güzel.

Pastel day long serisi olarak geçen bu mat rujlarda renk skalası da çok geniş. Özellikle 20,25 ve 29 numaraları kullanıyorum. İndirimde stokluyorum, size de tavsiye ederim. Sizin de tavsiye etmek istediğiniz, kullanıp memnun kaldığınız mat rujlar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*