Evde Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Boyadan yıpranmış saçlar nasıl düzelir? Evde boyalı saç bakımı nasıl yapılır? Hangi şampuan veya yağlar kullanılmalı? Nelere dikkat edilmeli? Bugün kendi tecrübelerime göre işe yarayan cevaplardan bahsedeceğim.

Özellikle evde zaman geçirmek zorunda kaldığımız 2020 yılında, kuaförlerin uzun süreli olarak kapalı kalması veya tehlikeli olması yüzünden çoğumuz kuaföre gidemedik. Saç bakımı, saç boyası ve çeşitli bakımlarımızı yaptıramadık.

Çözüm olarak evde kendimiz saç boyadık ve kendimizce çözümler üretmeye başladık. Hatta saçlarımızın rengini kendimiz açtık fakat bir yandan da yıprattık. Özellikle bu dönemde oluşan yıpranmalarda, içinde bulunduğumuz stresli durumun da etkisi oldu elbette.

Boyadan yıpranmış saçlar nasıl düzelir?

Öncelikle liste olarak yazayım, daha sonra da bu listedeki maddeleri açayım. Bakın boyadan yıpranmış saçlar nasıl düzelir.

 • Daha az suyla temas etmek
 • Doğru şampuan kullanmak
 • Saç kremi kullanmak
 • Isıdan korumak
 • Nemlendirici, kremler ve yağlar kullanmak
 • Maske ve bakım uygulamak
 • Bol su tüketmek
 • Stresten uzak durmak

Boyadan yıpranmış saça ne iyi gelir dediğimizde listede yer alan her şey eksiksiz olarak uygulanmalıdır. Şimdi listeyi biraz açalım.

Haftada 2-3 kez banyo yapma alışkanlığı olan biri olabilirsiniz. Ben de öyleyim. Fakat artık bu aşamada yine 2-3 kez yıkanın ama iki seferinde bone kullanın. Çünkü su hem rengi akıtacaktır hem de kafa derisinde oluşması gereken doğal yağı engelleyecektir. O doğal yağ şu anda ihtiyacınız olan en önemli şey.

Boyadan yıpranmış saçlar nasıl düzelir

Sıra doğru şampuan ve saç kremini kullanmakta. Saç zaten işlem gördü, nemini kaybetti ve kimyasal maddelere maruz kaldı. Kendisini toparlayabilmesi için organik, doğal ürünlere ihtiyacı var. Eğer kabarma oluyorsa, kabarık saçlar için doğal çözüm yazımı mutlaka okuyun.

Fön makinesiyle kurutmak yerine, kendi kendine kurumasını sağlayın veya fön makinesini düşük ısıda kullanın. Yoksa çok daha fazla kuruma cansızlık olacaktır.

Saç bakımı artık her hafta düzenli olarak yapmanız gereken bir şey. Nemlendirici, krem, yağlar kullanmak saç maskesi yaparak dipten uca bakım uygulamak şart. Eğer çok yıprandıysa saçı bir an önce uzatıp kestirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda saçı hızlı uzatan yağlarla maske yapmanız da gerekir.

Evde boyalı saç bakımı nasıl yapılır? Önemli püf noktaları

Bakımımızı haftada bir gün ihmal etmeden mutlaka yapmalıyız. Yıpranmış saçlar için evde keratin bakımı nasıl yapılır yazıma mutlaka bakın çünkü keratin bu aşamada en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri.

Ben saçlarımı iki üç kez açtım ve boyadım. Hem de 4 ay içinde. Herhangi bir yıpranma olmadı. Evet, çok kurudu ama bir gün keratin bakımı bir gün yağlarla maske yapmaya başladım. Ve çok işe yaradı.

Burada önemli olan şey suyla ve ısıyla daha az temas etmeye çalışmak fakat diğer yandan da bol su tüketmek. Çünkü su organlar kadar cilt üzerinde de etkili. Ayrıca stresten uzak durmaya çalışmak gerekiyor. Neden?

boyadan yıpranmış saç nasıl düzelir

Yani boyayla stresin ne alakası var diyebilirsiniz. İnanın boyadan yıpranmış saç nasıl düzelir denildiğinde bunun önemi çok fazla. Çünkü orada kimyasal bir işlem oldu. Bu her tele bir stres yükledi. Şimdi iyileşmek için sakinlik gerekiyor. Sağlıklı saçlar için beslenme önerileri yazımı mutlaka okuyun.

Bakım rutinini şu şekilde ayarlarsanız çok verim alırsınız.

 • Haftada 1 gün banyo
 • Haftada 1 gün keratin bakımı
 • Haftada 1 gün yağlarla doğal maske
 • Doğal organik şampuan ve krem kullanımı
 • Haftada 2 gün meditasyon, yoga, yürüyüş
 • Günde ortalama 2 litre su tüketimi

Salı günü banyo yapacaksam, Pazar veya Pazartesi diplerime yağ uygulayıp uzunca bir süre beklettim. Banyodan sonra keratin bakımımı yaptım. Mısırlı kadınların güzellik sırları aslında en doğalı ve her dönemde takip edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Ve uygulamaya çalışıyorum, işe de yarıyor. Tavsiye ederim.

Visited 1 times, 1 visit(s) today