Düğün Dernek

İşler Güçler dizisinden tanıdığımız ekibin, Çalgı Çengi‘den sonraki ikinci sinema filmi Düğün Dernek. Başrolde Ahmet KuralMurat Cemcir var bilindiği üzere. Dizi ekibine ek olarak Rasim Öztekin ve Devrim Yakut da var.

Gözler Sadi Celil Cengiz‘i aradı tabi ama filmde neden olmadığını bilmiyorum açıkçası.. Belki aynı dönemde çekilen Behzat Ç. filminde oynadığı içindir.

Filmle ilgili verebileceğim tek tavsiye, eğer ki bu ekibi seviyorsanız, eğer ki Leyla ile Mecnun, İşler Güçler gibi dizileri takip etmiş, gülmüşseniz, kesinlikle paranıza kıyıp sinemada izlemeniz gerekiyor. O atmosferde izlemek, insanlarla beraber gülmek apayrı keyif verecektir kesinlikle.

Gerçekten de güzel esprilerle dolu, senaryosu sağlam, karakterlerin her biri ayrı ayrı komik olan çok güzel bir film olmuş Düğün Dernek.

Bazı yerlere o kadar çok güleceksiniz ki, bir kaç espriyi kaçırabilirsiniz benden söylemesi. Ahmet Kural  ‘Tüpçü Fikret’ rolüyle filmin dinamosu ve en komik karakteri gibi gözükse de Rasim Öztekin ve onun karısını oynayan Devrim Yakut da muhteşem oynamışlar. Hoşça vakit geçireceğinizden eminim.

Not: Filmin sürprizi Sırrı Süreyya Önder olmuş. Fena da iş çıkarmamış.

Dügün Dernek (2013)
Dügün Dernek poster Rating: 7.4/10 (13,144 votes)
Director: Selçuk Aydemir
Writer: Selçuk Aydemir
Stars: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Erol Aksoy
Runtime: 106 min
Rated: N/A
Genre: Comedy
Released: 06 Dec 2013
Plot: A group of people in an eastern Turkish village are enlisted to throw a big and brash wedding in ten days notice.

En çok arananlar:

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

One comment

Bir Cevap Yazın