Gözkapağı Estetiği

göz kapağı estetiği

Göz kapağındaki fazla derinin, görmeyi engellediğini ileri süren İbni Sina ve İbni Rüşt’ten sona Sichel bu fazla derinin çıkarılmasını önermiş ve böylece blefaroplasti yöntemi uygulanmaya başlanmıştır.

Göz kapaklarının altındaki yağ dokusu zamanla dışarı doğru fıtıklaşma yapar ve göz çevresindeki cildin esnekliği zamanla azalır, estetik blefaroplasti bu durumlarda uygulanır. Yorgunluk, stres ve ilerleyen yaş, göz kapaklarımızda kabarık ve pörsümüş bir görünüme neden olur.

Göz altlarında belirgin torbalanmalar olduğu durumlarda bu yağ dokusunun çıkartılırken, yağ torbalarının çoğu korunup dışarı doğru sarkan yağ dokusunun normal yerine getirilmesi gerekir. Alt göz kapaklarındaki torbalanmalar, genç kişilerde genetik olarak da görülebilirdir.

Gözkapağı ameliyatı nasıl yapılır?

göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği lokal anesteziyle yapılır. Kesiler alt gözkapağı kirpiklerinin hemen hemen altından yapılır ve iyileştiğinde hemen hemen görünmez hale gelir. Belirgin torbalanma varsa, yağ dokusu çıkarılır ya da normal yerlerine getirilir. Fazla deri bu kesilen yerden çıkartılır, ince dikişlerle kapatılır ve dikişler 4-5 gün içinde alınır.

Göz kapağı estetik ameliyatı yaklaşık olarak 1 saatte biter. Ameliyat sonrasında, perde gibi aşağı sarkmış deri fazlalığı ve göz kapağının iç ve orta kısmındaki şişlik şeklinde kendini gösteren yağların fıtıklaşması sorunları çözülür.

Gözkapağı estetiği (blefaroplasti) ile yaşlı ve yorgun ifade veren görüntü yok edilerek, gözler daha canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Gerekirse, kapaktaki ince bağ dokuları da sıkılaştırabilir.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın