Tırnak Fırçası Ne İşe Yarar?Nasıl ve Neden Kullanılır?

tırnak fırçası nedir nasıl kullanılır

Tırnak fırçası nedir? Tırnaklarınızın üzerinde sarılık var mı? Ne renk oje sürerseniz sürün, özellikle açık renk veya renksiz bir parlatıcı kullanacağınız zaman bu sarımtırak renk sizi rahatsız ediyor mu? Gün içinde otobüse, dolmuşa sıkça biniyorsanız, öğrenciyseniz tırnak fırçası sizin mutlaka kullanmanız gereken bir şey.

Tırnak fırçası neden kullanılır? Tırnak dibindeki etleriniz yumuşaksa, tırnak fırçasıyla manikür bile yapabilirsiniz. Tırnak fırçasını hem ellerinizde hem de ayaklarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için sıcak banyo sonrasını tercih etmelisiniz. Tırnaklarınızı kesmek için de en uygun zaman budur zaten. Çünkü yumuşamış olan tırnaklar ve etler size zorluk çıkartmaz.

Tırnak fırçası ne işe yarar? Neden kullanılır?

Tırnak fırçası özellikle hijyen açısından herkesin kullanması gereken bir şey. Gün içinde tırnakların içinde, özellikle tırnaklarınız kısaysa, pek çok pislik ve mikrop giriyor.

El estetiğine hepimiz önem veririz öyle değil mi.

Ben sadece markete bile gidiyor olsam, eve geldiğimde hemen ellerimi sabunla yıkarım. Çünkü o market sepetlerini günde yüzlerce kişi tutuyor. Size de tavsiye ederim.

tırnak fırçası nedir nasıl kullanılır ne işe yarar

Tırnak fırçası ne işe yarar? Neden ve nasıl kullanılır?

Eve geldiğinizde ellerinizi sabunlarken, tırnaklarınızı da tırnak fırçasını hafif eğimli şekilde tutarak iyice fırçaların. Zaten on saniye sürüyor. Tırnak fırçası nasıl kullanılır? Fırçayla tırnaklarınızın üzerinde dairesel hareketler yaparak, tırnaklardaki sarılıkların da yok olmasını sağlayın. Tırnak bakımı yapmak uzun vadede inanın görüntüde ve hijyende çok fark yaratacak.

Tırnak fırçası ne işe yarar? Tırnaklar üzerinde oluşan sarılıkları, lekeleri giderir. Tırnak içlerinde kalan pislikleri temizler. Ki o pisliklerin çoğumuz farkında olmuyoruz. Lavabonun yanına mutlaka bir adet tırnak fırçası da koyun. Zamanla kullanılır ve alışkanlık haline gelir.

Tırnak fırçasını sabunun yanında koyun ve elinizi her yıkadığınızda tırnak içlerini ve tırnak üstlerini de fırçalayın. Böylece şeffaf, bakımlı, tertemiz ve sağlıklı tırnaklarınız olacak.

Visited 5 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın