Çalışan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

çalışan kadın makyajı

Çalışan bir hanımsanız makyaj yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İş saatlerinizde bozulmayan, kalıcı bir makyaj nasıl yapılır?

Cilt kesinlikle temiz olmalıdır. Cilt tipine uygun temizleyicilerle cilt temizlenmelidir. Cilt yağlı ise matlaştırıcı, dengeleyici kremler kullanılmalıdır. Zira ofis makyajı sağlam bir zemin üzerinde saatlerce kalacak bir makyajdır.

Cilt temiz ise fondöten sürülerek makyaja başlanır. İşe yetişilmesi gerekiyorsa pratik olmak gerekir. Fondöten seçimi cilt tipine göre yapılmalıdır. Yağlı bir cilde sahipseniz yağsız fondöten tercih etmelisiniz. Kuru bir cildiniz varsa da çok yağlı ürünler tercih etmemelisiniz ki kalıcı makyaj sağlayın.

İş Makyajı

iş kadını makyajı

Geniş gözenekli cilt için fondötenden önce kapatıcı uygulanabilir. Bu işlem ile fondöten ciltte daha uzun kalacaktır. Fondöten ise likit fondöten olmalıdır. Çalışan kadınların yüzü önemlidir. Özellikle müşterilerle birebir iletişim kuruluyorsa.

İş makyajını yaparken dikkat edilmesi gereken nokta, önce kapatıcı sonra fondöten uygulanır. Çünkü fondötenin kapatıcı özelliği yoktur.

Allık seçimi olarak şeftali tonlarındaki bir allık kullanılabilir. Daha doğal olacaktır.

Dudak kuruması nasıl geçer?

Ofis makyajınız neredeyse tamamlanmak üzere. Çalışan kadınların göz ve kıyafetin rengine göre far tercihi değişebilir. Hatta ofis ortamına göre de. Kalıcılığını artırmak için farın üzerine şeffaf pudra sürülebilir. Rimel de sürülerek göz makyajı tamamlanır. Ve artık iş yeri makyajınız hazır!

Çalışan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

ofis makyajı

Ruj sürülmeden önce dudaklar nemlendirilmelidir. Fırça ile sürülen ruj daha kalıcı olacağından tavsiyemiz ince bir fırça kullanmanızdır. Dudak tipine göre rujun rengine karar verilir ve uygulanır.

Ofis makyajı olabildiğince kalıcı ve sade olmalı. Bu yüzden ofis makyajı yaparken kaliteli ve kalıcı makyaj ürünleri kullanılmalı.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın