Natracare Pamuklu Ped

organik orkid natracare

Genital sağlık için ilk yapmamız gereken şey bu aslında. Mantar, koku, kuruluk, kararma, pullanma gibi sorunlar yaşıyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Her ay yaşadığımız adet döneminde kullandığımız pedlerin aslında ne kadar önemli olduğunu henüz yeni fark ettim. Nereden baksanız ayın bir haftası genital bölgeyle temas halinde olan sentetik bir madde kullanıyormuşum. Markette satılan ve bildiğiniz en iyi orkid olarak geçen ürünlerden bahsediyorum.

Hatta öyle ki artık pedin ismi zihnimize direkt orkid olarak kazınmış. Mendile selpak dememiz gibi. Fakat artık organik, pamuklu, genital bölgenin pH dengesini bozmayan, hava almasını sağlayan pedler var. Bunlardan biri de Natracare pamuklu ped.

natracare pamuklu ped

Natracare doğal vegan pamuklu ped

Organik pamukla kaplı olan Natracare pamuklu pedin 10”lu olan normal boyunu alarak bu ürünle tanıştım. Daha kutusunu elinize aldığınızda bile kutudan misler gibi bir koku geliyor. Fakat bu parfüm kokusu değil. Çünkü ürün doğal ve bu bir vegan ped. İçinde plastik yok, parfüm yok, klor yok. Klor ne yazık ki genital bölgede koku ve mantara sebep verir.

Mantar için iyi bir çözüm olan Fito kremi de öneririm bu arada.

Bu pedin üst katmanı yani genital bölgeye temas eden kısmı %100 organik pamuktan yapılmış. Kullanımı aynı diğer pedler gibi fakat daha kutusunu elinize aldığınızda aradaki farkı hissediyorsunuz. Organik ped ne kadar fiyatı ne kadar diye merak ederseniz, ben 10’lu normal boy paketini indirimden 25 TL’ye aldım. Natracare’in değişik boylarda pedleri ve tamponları var.

Sağlık için doğal ürünler kullanmak önemli

Tıpkı diş sağlığı için bambu diş fırçası kullanmaya başladığım gibi, organik ped kullanmak da son bir yıl içinde verdiğim en doğru diğer karar oldu.

doğal ped organik orkid

Pamuklu pedlerin çoğalması, alternatif ve farklı fiyat aralıklarında hijyenik pedlerin çıkmasını umuyorum. Genital sağlık çok önemli hanımlar. Bence siz de bir an önce pamuklu pedlere geçin. Ben çok memnun kaldım ve sizinle paylaşmak istedim.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın