Hangi Primer Makyaj Bazını Kullanmalıyım?

hangi makyaj bazı primer

Primer, makyaj öncesi yüze sürülen ve hem makyajın kalıcılığını artıran hem de cildi yumuşatan bir bazdır. Krem primer, pudra primer ve jel primer olmak üzere üç çeşidi vardır. Primerlerin yaptığı bir başka şey de ince kırışıklıkları ve ciltteki çukurları veya hasarlı bölgeleri kapatması.

Ben şimdiye kadar 3 farklı markanın primerini kullandım ve sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Siz de kullanıp memnun kaldığınız veya kalmadığınız primlerleri yorum kısmına yazabilirsiniz.

Hangi primer makyaj bazını tavsiye ediyorum?

İlk kullandığım Clinique superprimer colour corrects discolourations super base de teint estompe les taches. 30 ml”lik bu ürünün turuncu renktekini aldım. Ciltteki renk farklılıklarını düzelttiği iddia ediliyordu.

makyaj bazı primer
Portrait of radiant girl with glowing skin

Clinique primer tavsiye eder misiniz? diye soracak olursanız, açıkçası biraz mat ve sert bir kıvamı vardı bendeki ürünün. Bayat ürün mü aldım ne yaptım bilmiyorum ama yüzde dağılmıyordu resmen.

İkinci kullandığım ürün The Balm Time Balm Primer Base Visage makyaj bazı. Yani dedim sonuçta The Balm, kötü olması mümkün değildir herhalde. Fakat bu bazda, kapatıcılığı ve renk eşitleyiciliği iyi olsa da benim cilt tipim kuru olduğundan ve özellikle t bölgem çok kuru olduğundan beklediğim gibi bir nemlendirme ve canlılık verme özelliği hissetmedim.

The Balm Time Balm Primer Base Visage makyaj bazı

Son olarak kullandığım ürün hem diğer iki ürüne göre çok çok daha hesaplı hem de benim cilt tipime uygun olduğu için ve beklentimi karşıladığı için, çok memnun kaldığım Rival de Loop illuminating primer. Rossman’dan alınıyor bu marka ve bu markanın ekonomik olması ve kaliteli olması makyaj sektörünce gerçekten önemli bir şey. Çünkü hem kaliteli hem ekonomik makyaj malzemesi bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz kızlar.

makyaj bazı tavsiye

Makyaj bazı nasıl olmalı?

Sonuç olarak makyaj bazları hem yumuşak bir dokuya sahip olmalı, hem cildi nemlendirmeli, hem ince çizgileri kapatmalı, hem renk düzenleyici olmalı hem de makyajın kalıcılığını arttırmalı. Bu özelliklerin hepsine sahip olan makyaj bazları üretmek zor değildir herhalde kocaman markalar söz konusu yani sonuçta.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın