Negatif Enerjiden Korunmanın Yolları

Megatif enerjiden kurtulmak ve korunmak

Her durumda ve koşulda iki seçeneğimiz vardır : huzurlu olmak ya da direnmek. Huzur pozitif enerjinin etkisi altına girmemizi ve bu pozitifliğin hayatımıza yansımasını sağlarken; direnmek ise tam tersine negatif enerjiden kötü şekilde etkilenmemize sebep olur. Bu aslında basit bir seçimdir ama çoğu insan bilinçsizce, negatif enerjiyi seçer.

Aslında stresin ve negatif enerjinin sebebi patronunuz, iş arkadaşınız, sevgiliniz, aileniz, kocanız ya da trafik değil. Sizsiniz! Çünkü tüm bunlar aslında doğal koşullardır.

pozitif enerji nedir

Negatif enerjiden kurtulmak için bunları yapın

Güne rahatlayarak başlayın
Mutlaka bacaklarınızı birbirine dolayıp, meditasyon yapmanız gerekmez ama güne başlarken kısa bir süre durup gözlerinizi kapatın, kalp ritminizi dinleyin, dinginliğinizi hissedin.

Size davranılmasını istediğiniz şekilde davranın
Tüm canlılara, kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranın. Birine kızdığınızda , öfkelendiğinizde gününüz hepten berbat geçebilir. Enerji etkileşimli olarak büyür bunu unutmayın. Mesela normalde yere kaleminiz düşse, eğilip alırsınız.

Fakat o gün biriyle tartıştığınız için negatif enerjiyle doluysanız, kalem yere düştüğünde çok daha büyük bir tepki verebilirsiniz. Daha sonra da sırf yine negatif enerjiyle dolu olduğunuzdan, haksız yere kırıcı davranmaya devam edebilirsiniz. Oysa pozitif davrandığınızda, karşılığında siz de negatif bir tepki almazsınız.

Negatif enerjiden korunma yolları

Kontrol etmekten vazgeçin
Hayatın kendine has bir akışı ve bu doğal bir değişim içinde süre gitmekte. Buna karşı koymak için ne kadar direnirseniz, o kadar acı çekersiniz. Bir durumu kontrol altına almak ve kontrol altında tutmak oldukça streslidir ve negatif enerjinin bir çığ gibi büyümesine yol açar.

pozitif enerjinin etkisi

Hayatı coşkun bir şelale gibi düşünürsek, onunla mücadele etmenin ne gibi bir faydası olabilir ki? Oysa rahat bir şekilde, kendimizi bu akışa bırakabiliriz. Bu teslimiyet ve dinginliğe sahip olan kişiler güçlü bir pozitif enerjiye sahiptirler ve yaşamın lütuflarından bereketle faydalanırlar.

Negatif enerjiden nasıl kurtulurum?

Her şeyin olumlu yanını görün
İyi ve kötü, olumlu ve olumsuz şartlanmış beynin algılama biçimidir. Gerçekte ise her olay bir lütufur ve varlığın kanıtıdır. Buna ister Tanrı, ister enerji, ister büyü diyin. Her olayı bu masumlukla görebilmeyi başarırsanız, bereketin kapılarını da açarsınız.

Huzurlu bir hayat imgeleyin
Zihniniz negatif düşünmeye kodlanmış olabilir, çoğu zihin böyledir. Pozitif enerjiyi çekmek için, bunun farkına vararak bu bağımlılığın zincirini kırın. Dikkat ettiğinizde, zihninizin endişeli imgeler ürettiğini fark edersiniz. Bunu, olumlularla değiştirin. Etkiyi anında hissedebilirsiniz. Ki bu teknik negatif enerjiden nasıl kurtulurum diye düşünmeye başladığınızda yapmanız gereken ilk şeydir.

Negatif enerjiden arınma yolları

Gelecek için endişelenmeyi bırakın
Endişe, bugüne kadar kimseye bir fayda sağlamamıştır. Hem henüz olmamış bir şey için kendinizi üzmenin, sıkmanın alemi de yok. Olacaklar bir şekilde yine olacak. Onları endişelenerek değiştiremezsiniz ama başka bir şekilde değiştirebilirsiniz.

negatif enerjiden kurtulmak

İşte negatif enerjiden arınma yolları da tam bu noktada başlıyor. Nasıl mı? Olumlu düşünerek, hayatınızdan negatif enerjiyi uzaklaştırarak. Geleceğinizi elbette ekonomik olarak güvence altına almak için çalışın ama gerisini hayata bırakın ve rahatlayın.

Kinden uzak durun
Kin tutmak, geçmişi geleceğe taşımaktır. Kin çok negatif bir duygudur, bu kadar güçlü bir negatif duyguya hayatınızda yer vermeyin. Negatif enerjiden nasıl kurtulurum diye sorduğunuzda, bunun cevapları başında kinden kurtulmak yer alır. Herkesi ve her şeyi affedin gitsin. Bırakın bu negatif enerji gitsin ve yerine pozitif dolsun.

Egonuzu arka planda tutun
İnsanlarla iletişim kurarken olabildiğince açık, net ve yapıcı bir dil kullanın. Egonuzu ve savunma mekanizmanızı bir kenara bırakın. İnsanlar bu pozitiflikten hoşlanırlar ve etkilenirler.

Doğayı izleyin
Doğadaki tüm canlıların nasıl bir ahenk içinde olduğunu izleyin. Denizin ve martıların, ağaçların ve yaprakların rüzgarla, güneşle olan uyumuna bakın. Ne kadar huzurlu bir beraberlik sürdürdüklerini görebilirsiniz.

Bizler de doğanın bir parçasıyız ve bizler de aynı şekilde hayatla ve doğayla bu uyumu yakalarsak huzurlu oluruz ve negatif enerjiyi hayatımızdan çıkartıp, pozitif enerjiyle hayatımıza hep pozitif şeyleri çekebiliriz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın