Enterogermina Probiyotik Ne İşe Yarar? Kullanımı Ve Yorumlar

Enterogermina probiyotik yorumlar ne işe yarar

Enterogermina probiyotik içinde 4 milyar bacillus clausii sporu barındıran, minik flakonlarda satılan suşlardan oluşuyor.

Gluten, laktoz ve şeker içermiyor. Enterogermina probiyotik içeriği: Su, 4 milyar bacillus clausii içeren 20 flakon takviye edici gıda olarak geçiyor. İshale iyi gelir mi? Yapılan araştırmalara göre bunun cevabı evet.

Probiyotik mikroorganizmalar, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Kullanım şekli ve dozu : Flakonu çalkalayıp ağız kısmındaki çıkıntılı kısmı çeviriyorsunuz, kapak açılıyor sonra içiyorsunuz. 11 yaş ve üzeri için günde 1 adet yani 5 ml tavsiye ediliyor.

Menşe ve üretici ülke İtalya. Türkiye’ye, Sanofi sağlık ürünleri ltd. şti. tarafından ithal ediliyor. 30 derecenin altındaki sıcaklıklarda muhafaza edilmesi önemli.

Enterogermina probiyotik ne işe yarar?

Enterogermina probyiotik hem çocuklar için hem de yetişkinler için ayrı şekilde üretiliyor. Özellikle antibiyotik tedavisi sonrasında meydana gelen ishal üzerinde etkili.

Bacillus clausii neye iyi gelir? Faydaları neler?

  • IBS
  • IBD
  • Kabızlık
  • İshal
  • Crohn hastalığı
  • Ülseratif kolit
  • Alerjiler
  • Solunum yolu enfeksiyonu
  • Cilt hastalıkları
  • Bakteriyel vajinosiz

Bacillus clausii bakterisi, antibiyotik kullanımı veya bağırsak enfeksiyonu sonrası oluşan hasarı onarma konusunda etkili. Yan etkisi veya zararları var mı derseniz steroidlerle birlikte kullanılmamalı. Hamileyken ve emzirirken de.

Sivilce ve akneye iyi gelen bitkisel yağlardan daha önce bahsetmiştim, bu bakteri bu tür sorunlara da iyi geliyor.

Eğer kronik kabızlık veya ishal gibi şikayetleriniz varsa beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca destek olması açısından kadınlar için evde yapılacak spor hareketleri yazısına da bakabilirsiniz.

Enterogermina probiyotik yorumlar

Enterogermina probiyotik kullananlar arasında olduğum için şimdi yorumlar kısmına geçmek ve işe yarıyor mu size anlatmak istiyorum.

Öncelikle probiyotikleri aç karnına kullanmak önemli. Yani diyelim ki akşam yemeğini 20’de yediniz ve 24’te uyuyacaksınız. Bu durumda arada hiçbir şey yememeniz ve 23’te veya 24’te kullanmanız uygun.

Enterogermina probiyotik kullananlar

Prospektüsünde 2 saatlik açlık sonrası kullanılması öneriliyor ancak daha uzun açlık süresinde daha etkili.

Yorumlar kısmında şunu söylemek isterim ki, flakonların kullanımını pek beğenmedim açıkçası. Çünkü açmak için ağzını çevirirken bir kısmı dışarıya fışkırabiliyor.

Tadı nasıl? Herhangi bir tadı yok. Su içiyormuşsunuz gibi. Koku da almadım ben. Bir şeyle karıştırmadan içmekte fayda var zaten zorlanmazsınız da.

Benim kullandığım Enterogermina probiyotik yetişkinler için olandı. IBS olduğu için uzun süre diyet yaptım ve sonrasında iyi bakterilerimi artırmak için ve bağırsaklarımı bir düzene sokabilmek için kullandım.

İşe yarıyor mu? Ben çok bir etkisini görmedim açıkçası. Yani ishali şıp diye kesti veya kabızlığım hemen geçti veya ağrım anında kayboldu gibi bir şey söyleyemem.

Bu probiyotik işi çok detaylı ve kişiden kişiye göre çok değişiklik gösteriyor. Hızlı ve gözle görülür etki için size tam olarak uygun olanı bulmak lazım.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın