Kadınlar İçin Evde Yapılacak Spor Hareketleri

kadınlar için evde spor hareketleri

Evde yapılabilecek spor hareketleri de var. Evde aletsiz spor ve egzersizleri burada gösterilen şekilde yapabilirsiniz.

Özellikle karantina döneminde evde kaldığımız için hareketsizlik hem kilo almaya sebep oluyor hem de yorgunluğa. Normalde de spor salonuna giden biri olmasanız bile, hareketli bir yaşamdan tamamen hareketsiz bir yaşama geçmek insanda hem psikolojik hem de fizyolojik hasara yol açabiliyor.

Bunun için ne yapmak gerek? Evde spor egzersizleri! Elbette salonlar bunun için çok daha uygun ama evde aletsiz spor yapmak da mümkün. Bakalım evde yapılabilecek spor hareketleri hangileriymiş.

Evde yapılabilecek spor hareketleri

Egzersize başlamadan önce ısınmak gerekiyor. Bu hareket ısınmak için birebir.

Evde yapılabilecek spor hareketleri

Hareket hafifçe zıplayarak yapılıyor. 5 kere sağ ve sol dizinize resimdeki gibi dokunuyorsunuz ardından 5 kere de ayak bileklerinize dokunuyorsunuz. Bu ısınma hareketini ısınana kadar tekrarlayın.

Kadınlar için evde yapılacak spor hareketlerinden biri de bacak kasları için yapabileceğiniz bu hareket.

bacak kası için ahreket

Dik bir şekilde dururken kalçanızı indirerek oturma pozisyonuna gelin ve daha sonra adım atın. Bu hareket bacak kası için, kalça kası için oldukça faydalı.

Bu dönemi kendimize daha çok bakım yapmak ve kendimizi geliştirmek için kullanabiliriz. Evde saç bakım maskesi yapabilir, yeni şeyler öğrenebiliriz. Hepimiz zaten bu süreçte evde ekmek yapımını da öğrendik öyle değil mi 🙂 Şimdi sırada egzersiz var.

Evde spor egzersizleri

Sıra geldi kol ve karın kaslarını çalıştırmaya. Bu hareket aslında omuzları, bacakları her yeri çalıştıran harika bir hareket. İsmi plank ve pek çok şekilde yapılabilir. Bildiğiniz şınav gibi.

evde spor hareketleri plank

Önce iki elinizle şınav çekme şeklinde yapabilirsiniz daha sonra bir elinizi resimdeki gibi omzunuza koyarak inip kalkabilirsiniz. Gördüğünüz gibi evde spor egzersizleri yapmak aslında oldukça kolay.

Kadınlar için özellikle karın bölgesindeki yağlanmalar can sıkıcı oluyor. Ve kalçanın şekilsiz olması. O yüzden buna çözüm olabilecek bu harika hareketi de evde aletsiz spor yaparken kullanabilirsiniz.

evde karın kalça egzersizi

Evde aletsiz spor

Hiç bir şey kullanmadan evde aletsiz spor yapabilirsiniz. Siz yeter ki yapmak isteyin, çözüm çok. Mesela bu spor hareketi de yine karın, göbek, kalça ve bacaklardaki yağlar için harika.

kalça karın evde spor

Kadın sağlığı önemlidir, bu dünyada kadınlar olmasa her şey çok eksik ve estetiksiz olurdu.

Ve son olarak evde yapılabilecek spor hareketlerine bu muhteşem hareketi de ekleyerek bitirelim. Uyandığınızda yatakta bile yapabileceğiniz, squatın yerine geçen kalçaları süper bir biçimde şekillendiren o hareket.

evde kalça egzersizi

Sırt üstü düz bir biçimde yatın ve kalçanızı havaya kaldırıp indirin. Hem çok kolay bir spor hareketi hem de kadınlar için evde yapılacak spor hareketlerinden en iyisi bence.

Eğer kollarınızı çalıştırmak istiyorsanız kol hareketlerini de 500 ml pet şişelerle yapabilirsiniz veya 1 litrelik. Yani şişeleri dambıl yerine kullanabilirsiniz.

Visited 13 times, 1 visit(s) today