Diasporal Magnezyum Tablet Pastil Nedir? Nasıl Kullanılır?

Diasporal magnezyum tablet pastil nedir

Bugün size neredeyse haftada iki üç gün mutlaka kullandığım diasporal magnezyum tablet pastilden bahsetmek istiyorum. Bununla ilgili fiyat, yan etkileri ve faydaları gibi bilgileri de vereceğim.

Magnezyum tableti neden kullanıyorum önce oradan başlayayım. Çünkü magnezyum eksikliğiniz varsa, bir magnezyum takviyesi kullanmanız gerekebilir ve doktorunuzun tavsiyesine göre bir seçim yapmanız uygun olacaktır.

Magnezyum eksikliği belirtileri

Öncelikle magnezyum eksikliği belirtileri neler, bunlara bakalım.

  • Kas ağrısı ve kramplar
  • Yorgunluk, halsizlik
  • Yüksek tansiyon
  • Çarpıntı
  • Astım
  • Reflü
  • Depresyon

Bende çarpıntı ve kramp oluyor, o yüzden kullanıyorum. Hatta çarpıntı olduğu zamanlarda hem magnezyum tablet hem de kan hapı kullanıyorum. Bu belirtiler kadınlarda biraz daha fazla görülebiliyor. Çünkü erkek sağlığı ve kadın sağlığı elbette farklı şeyler gerektirebiliyor.

Magnezyum türleri : glisinat, malat, taurat, threonat ve sitrat. Doktorunuz size, ihtiyacınıza uygun olan formu içeren takviyeyi vermelidir.

Magnezyum eksikliği ne kadar zamanda düzelir? Kişiden kişiye değişir çünkü sizde ne kadar eksikse ona göre kullanmanız gerekir. Ben genelde kramp, halsizlik ve çarpıntı yaşadığımda haftada 2-3 kez bu pastilden günde bir tane emiyorum. Ve semptomlarım geçtiğinde bırakıyorum.

Diasporal magnezyum tablet pastil faydaları yan etkileri fiyat

Magnezyum nasıl yükseltilir? Bu şekilde magnezyum takviyesi kullanarak yükseltilebilir veya doğal yollarla magnezyum yükseltmek de mümkün olabilir. Bunun için magnezyumu yükselten yiyecekler var. Bunlardan bazıları haftada 1 veya iki kez balık yemek ya da balık yağı takviyesi kullanmak. Kaju gibi magnezyumdan zengin çerezler yemek. Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeler tüketmek.

Magnezyum eksikliği neden olur? Muhtemelen sindirim sisteminde bir yerde sorun olabilir. Yani mide veya bağırsak, her ikisinde ya da bunlardan bir tanesinde bir sorun varsa yiyeceklerden alınan magnezyum gerektiği şekilde işlenmiyor olabilir. Bunun dışında böbreklere ilgili sorunlar da vardır belki. Kontrol ettirmekte fayda var.

Folicus Plus ne için kullanılır?

Diasporal magnzeyum tablet pastil hakkında bilgiler

Diasporal magnezyum tablet pastil kullananlar arasında olduğum için ben gayet memnunum ve o yüzden sizinle de paylaşmak istedim. bilmeniz gereken bazı şeyler var onları da yazayım. İçeriği gördüğünüz gibi şu şekilde.

Diasporal magnezyum kullanım içeriği içindekiler

Günde ne kadar magnezyum alınmalı? Yetişkinler için 350 mg oranını geçmemeli. Ki Diasporal magnezyum tablette 98,6 mg magnezyuma eşdeğer 610 mg magnezyum sitrat var.

Diasporal magnezyum tablet 2020 fiyat olarak 85 TL ve içinde 50 adet tablet var. Günde 1 adet alınıyor yani yaklaşık olarak 1.5 ay kullanabiliyorsunuz eğer her gün alırsanız.

Diasporal magnezyum yan etkileri var mı? Aşırı derecede böbrek yetmezliği olanlarda kullanılmamalı. Az derecede böbrek yetmezliği olanlar da doktor kontrolü altında kullanıyor. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi yok.

Diasporal magnezyum pastil nasıl kullanılır?

Diasporal magnezyum pastil nasıl kullanılır? Belki de en basit takviye kullanımı çünkü pastil olduğu için emiyorsunuz. Ben ilaç içmeyi sevmediğim için, en çok bu pastili sevdim ve rahatlıkla kullanıyorum.

Diasporal magnezyum tablet pastil fiyat

Günde bir adet pastili tok karnına emiyorum. Tadı nasıl? İçinde portakal esansı var ama çok da hissedilmiyor. Kötü bir tadı yok. Daha çok tadı olmayan bir şey gibi. Yaklaşık bir iki dakika içinde yavaş yavaş eriyor zaten sonlara doğru ısırarak bitiriyorum.

Diasporal magnezyum faydaları nedir?

Eğer diyetteyseniz kilo verme döneminde kasların daha güçlü olması için faydalı. Eğer bacağınıza, kolunuza kramp giriyorsa yine bu pastilden kullanabilirsiniz. Diasporal magnezyum faydaları arasında baş ağrısını geçirmek, kemik ve kas ağrısını geçirmek, çarpıntıyı geçirmek gibi çok işe yarayan maddeler var.

Magnezyum ayrıca kabızlığı önlüyor ve yoğun regl ağrıları yaşıyorsanız, onu da hafifletiyor. Bu arada adet düzensizliği neden olur isimli yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Visited 6 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın