Erkekler Hangi Kokulardan hoşlanır?

Bazı kokular ve bazı parfümler erkekleri etkileyen özellikleri daha fazla içeriyor. Yani afrodizyak etkileri var. Peki erkeklerin hoşlandıkları parfüm kokuları ve aromaları nelerdir? Tüm bu sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız.

Erkekler Hangi Parfümlerden Hoşlanır ?

Erkekler zor beğenen bireyler olduğu için kadınların parfüm ve koku konusunda oldukça titiz davranmaları gerekmektedir. Bir çok kadın tarafından beğenilerek alınan parfüm ve kokular kimi erkekler için adeta bir azap gibi gelebilmektedir.

Erkekler neden aldatır? Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?

Kimi erkekler hafif kokulardan hoşlanırken, kimileri ise daha ağır ve keskin kokulardan etkilenebiliyor. Yapılan anket sonuçlarında erkekler dört kokudan fazla etkileniyor. İşte o kokular…

erkek kokusu

Vanilya kokusu : Erkeklerin geçmişten günümüze en çok kullandığı ve etkilendiği bir kokudur. Vanilya gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında oldukça serinletici ve ferahlık veren bir kokuya sahip olduğu için erkekler tarafından en çok tercih edilen kokularda birinci sırada yer almaktadır.

Tarçın kokusu : Erkekleri etkileme ve cezbetme konusunda adeta kendine patent almış bir kokudur. 10 erkek arasından yapılan araştırmalarda 8 erkeğin tarçın kokusu karşısında kendilerine sahip olamadıkları ve amansız bir şekilde bu kokudan etkilendikleri sonuçlandı.

Erkekler tarcın kokusuna bayıldıklarını ve onların o anki durumlarını daha da iyiye götürdüğünü belirtti.

tarçın kokusu

Meyve Kokuları : Merve kokuları gerek erkekler gerekse kadınlar için en çok tercih edilen kokulardan sadece bazıları. Erkeklerin meyve kokuları karşısında etkisiz kalmadıkları gözlemlenmiş ve meyve kokularından etkilendikleri belirtilmiştir.

Meyve kokuları hem ferah kokular olup, aynı zaman da tatlı ve hoş kokularda olduklarından mutluluk hormonlarını tetiklediği de yapılan araştırmalarda gözlemlenmiştir.

Erkeklere alınabilecek hediyeler

Hindistan cevizi kokusu: Hindistan ceviz aromalı parfümler erkeklerde hoşluk hissi yarattığı için, kısa sürede etkilenme sonucu gösteren bir kokudur. Diğer kokular kadar sık tercih edilmese de her 5 erkekten 3”ü Hindistan ceviz aromaları kokulardan haz aldıklarını söylemiştir.

Hindistan cevizli kokular, ferahlık hissi yarattığından bulunulan ortamda hoş ve samimi bir ortama zemin kat hazırlar ve erkekleri oldukça mutlu eder.

Visited 13 times, 1 visit(s) today