Humble Brush Ahşap Bambu Diş Fırçası

Humble Brush ahşap bambu diş fırçası

Bambu diş fırçası faydaları açısından ve ahşap diş fırçası olması açısından ilgimi çekti ve Humble Brush bambu diş fırçası aldım yorumlarımı paylaşmak sizinle istiyorum.

Öncelikle şunu söylememde fayda var, ben de sizin gibi yıllardır bilinen markaların, yani televizyonda reklamını gördüğümüz diş fırçalarından kullandım. Ki bu diş fırçalarını 6 ayda bir değiştirmemiz öneriliyor. Ben de öyle yapıyordum.

Hangi diş fırçası daha iyi?

Yumuşak diş fırçası kullanmak çoğu kişi için daha iyi. Çünkü yumuşak olanlar diş minelerini ve diş etlerini zedelemiyor. Ayrıca hangi diş fırçası daha iyi dediğimizde bu yumuşak olanlar dişlerin aralarına girdiği için, çok daha verimli oluyor.

Humble Brush bambu diş fırçası

Elektrikli diş fırçası dişlerin arasına bu şekilde giriyor mu emin değilim. Belki onların da uzunlu kısalı kılları vardır. Ben sadece bir kez elektrikli diş fırçası kullandım, ondan da memnun kalmadım. Dişlerimi temizlemediğini düşündüm ve o yüzden bıraktım.

Dediğim gibi uzun yıllar normal eczanelerde satılan diş fırçalarından kullandım ve ilk kez Humble Brush diş fırçası aldım. Bir kaç aydır kullanıyorum ve yorumlarımı yazmak istedim. Ama şunu belirtmeliyim, şimdiye kadar kullandığım en iyi diş fırçası. Nedenini şimdi anlatacağım.

Hangi diş macunu daha iyi derseniz onunla ilgili de bir yazı yazdım.

Bambu diş fırçası faydaları

Önce bambu diş fırçası faydalarına bakalım. Bir kere her şeyden önce, çevre kirliliğine yol açmayan bir materyal.

  • Biyoçözünür
  • Bisphenol a içermez
  • Antimikrobiyal
  • Çok hafif

Bambu diş fırçasının faydaları arasında en önemlisi bambunun bakterilerin düşmanı olması. Yani ağızda oluşabilecek olan kötü bakterileri yok ediyor.

ahşap diş fırçası

Bambu diş fırçası kullananlar arasında olduğum için daha ilk andan beri kendimi şanslı hissettiğimi ve doğru bir karar verdiğimi fark ettim çünkü elime aldığım anda ne kadar hafif olduğunu hissettim.

Ahşap diş fırçası

Ahşap diş fırçası olduğu için çok hafif bir sapı var. Tutması kolay. Zaten plastik tutmadığım için de kendimi çok iyi hissettiriyor. Ve geri dönüşüm açısından, çevre kirliliğine katkıda bulunmadığım için de ayrıca iyi hissettiriyor.

Organik ürünler, çevreyi temiz tutmak ve şifalı taşlar gibi konulara meraklı olduğumu biliyorsunuz.

bambu diş fırçası faydaları

Başka markaların da ahşap diş fırçası var sanırım ama araştırdığımda Humble Brush‘ın iki İsviçreli girişimci tarafından geliştirildiğini ve İsviçre’nin sağlık konusuna ne kadar önem verdiğini bildiğim için güven konusunda hiçbir sorun yaşamayacağımı biliyordum.

Sıfır atık için benim de bir katkım olması ve ayrıca özen göstermemiz gereken diş sağlığı için Humble Brush ahşap bambu diş fırçası almaya karar verdim. Gayet memnunum. Hepinize tavsiye ederim. Bence bir an önce bambu iş fırçası kullanmaya başlatın. Zaten aradaki farkı birinci saniyede fark edeceksiniz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın