Agarta Kömürlü Diş Macunu

agarta kömürlü diş macunu

Kömürlü diş macunu olarak geçen yani activated charcoal denilen diş macunları kullananlar gittikçe artıyor. Çünkü bu aktif kömürlü diş macunları, dişleri beyazlatıyor deniliyor. Gerçekten öyle mi?

Pek çok markanın, mesela Colgate kömürlü diş macunu da var fakat ben Agarta kömürlü diş macunu tercih ettim. Sebebi de içeriği. İsterseniz önce içeriğine bir bakalım.

Agarta kömürlü diş macunu içeriği

Agarta kömürlü diş macunu içeriği şu şekilde :

  • Aktif karbon
  • Nane yağı
  • Reishi özü
  • Limon yağı
  • Adaçayı yağı
  • Çay ağacı yağı
  • Karanfil yağı
  • Okaliptus yağı
  • Aloe vera özü
  • Hindistan cevizi yağı

Gördüğünüz gibi içerik harika. Yani hem diş eti iltihaplarını önleyici ve geçirici bir içerik bu hem de ağız kokusunu önleyici, ağızdaki bakterileri öldürücü bir etkisi var. Bunun yanında da elbette en önemli özelliği içindeki aloe vera özü ve aktif karbonla birlikte dişleri beyazlatması.

Ağız kokusu neden olur? Nasıl geçer?

Agarta kömürlü diş macunu ayrıca doğal katkısız florürsüz diş macunları arasında. Ayrıca içinde SLS ve Sles de yok. Ayrıca helal sertifikalı diş macunu olması da önemli. Tıpkı Oganicadent diş macunu gibi.

Kömürlü diş macunu ne işe yarar?

kömürlü diş macunu ne işe yarar zararlı mı

Bu diş macunlarında kullanılan kömür aslında ilk çağlardan geliyor. Bir yandan sürekli yeni çıkan ürünler ve diğer yanda ilk çağlara dönmenin çok daha sağlıklı olacağını savunanlar var. Çünkü kimyasallarla çok kirlendik diye düşünülüyor. Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum fakat aktif karbon tekrar kullanıma açıldığına göre, böyle düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

Hangi diş macunu daha iyi?

Peki kömürlü diş macunu ne işe yarar? Tıpkı eskiden olduğu gibi bakteri, virüs, leke, kir ve tartar temizliği alanında rakipsiz. Çünkü bunları topluyor, süpürüyor ve götürüyor. Ve kömürlü diş macunu kullananlar arasında olduğum için şunu da net bir şekilde söyleyebilirim ki, kullandığınız ilk seferde hemen dişleri parlatıyor. Yani aynada görebilirsiniz. Ve dişleri beyazlatıyor. Etkisi çok uzun sürmüyor.

Kömürlü diş macunu charcoal zararlı mı?

Ben bunu hep charcoal diye değil de charcaol diye yazıyorum ama neyse zamanla alışırım herhalde. Kömürlü diş macunu zararlı mı? diye düşünebilirsiniz çünkü kömür zararlı bir şeymiş gibi geliyor kulağa öyle değil mi.

Aslında kömür kozmetikten cilt bakımına güzellik ve bakım alanında pek çok üründe ve cilt maskesinde kullanılıyor. Burada kullanılan kömür, aktif kömür. Yani yoğun ısıda oksidize olmuş ağaç, hindistan cevizi kabuğu gibi şeylerden çıkartılan doğal bir toz.

agarta kömürlü diş macunu nasıl kullanılır

Kömürlü diş macunu nasıl kullanılır?

Ne kadar doğal ve eskiden beri kullanılıyor olsa da çok güçlü bir yapısı var aktif kömürün. Bu yüzden de de aşındırıcı etkisi var. Bu vesileyle kömürlü diş macunu zararlı mı diye sorduğumuzda, her gün sabah akşam kullanım için uygun değil diyor araştırmalar ve doktorlar. Aktif kömürlü diş macunları haftada en fazla üç dört kez kullanılmalı.

Bazı araştırmalara göre de florürsüz diş macunu kullanmak zararlı çünkü diş minesinin ve dişlerin korunmasına zarar veriyor. Bu durumda kömürlü diş macunu nasıl kullanılır? Normal diş macunu kullanır gibi, diş fırçasına bir miktar alıp dişler fırçalanır. Ve bu işlem her gün değil, haftada en fazla 3-4 kez tekrarlanır.

Visited 2 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın