Organicadent Diş Macunu | Florürsüz Diş Macunları

Organicadent diş macunu

Özellikle florürsüz diş macunlarını tercih edenler ve hamileler için Organicadent diş macunu hakkında yorumlarımı paylaşmak istedim. İyi mi, içerik olarak nasıl?

Ben genelde tek diş macunu kullanmıyorum. Mesela iki değişik diş macunum oluyor ve onları dönüşümlü olarak kullanıyorum. Agarta kömürlü diş macununu haftada bir veya iki kez kullanırken, diğer bir beyaz organik diş macununu da günlük olarak kullanıyorum.

Böylece farklı diş macunlarının farklı faydalarından yararlanmış oluyorum. Çünkü bir diş macunum diğeri beyazlatıyor, diğeri lekeleri çıkartıyor, diğeri diş minelerini koruyor mesela. Böylece çoklu olarak faydalanmış oluyorum ama kullandıklarımın hepsi florürsüz diş macunu.

Çoğu kişi florürürün beyin için zararlı olduğunu fakat dişler için faydalı olduğunu söylüyor. Ben bugüne kadar zaten yeteri kadar florürlü kullandım, belki yılda bir kez bir kutu florürlü kullanırım diye düşünüyorum.

Organicadent diş macunu yorumlarım

Sade beyaz renkli bir diş macunu Organicadent ve florürsüz diş macunlarından. Ayrıca helal sertifikası da var.

Helal sertifikası ne demek? Ne işe yarar? Ürünün üretiminden paketlenmesine kadar tarafsız bir kişinin sağlık, güvenlik ve katkı maddeleri açısından ürünü onaylaması anlamındadır.

Organicadent diş macunu kullananlar yorumlar

Organicadent diş macunu yorumlarıma şunu da eklemem gerek ki, diğer diş macunları kadar çok köpürmüyor. Ama az da değil. Yani köpürme oranı 10 üzerinden 6-7 diyebilirim. Bazı organik diş macunları çok daha az köpürür. Ki az köpürmesi daha iyi bir şeydir. Çünkü içinde daha az katkı maddesi ve kimyasal var demektir.

Organik diş fırçası kullanıyorum ve macunu ona sıkarken formu sert değil. Sertlik açısından 10 üzerinden 3-4 diyebilirim.

Organicadent diş macunu kullananlardan biri olarak şunu da belirtmem gerekir. Henüz diş macununuza alırken dahi bir mentol kokusu hissediyorsunuz. O tat ağzınıza da yayılıyor. Fakat göz yaşartan veya rahatsız edici bir mentol, nane tadı değil bu. Yani puan olarak buna da 10 üzerinden 4-5 verebilirim.

Diş fırçalama işlemi bittikten sonra ağızda mentol kokusu çok kalmıyor fakat tatlı bir tat hissediliyor. Ki bu benim hoşuma giden bir şey değil.

Dişlerinizin temizlendiğini hissedebiliyorsunuz. Renklendirme ve sentetik içermiyor olması gayet iyi. Hamileler ve çocuklar da bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Zaten Organicadent Kids diye ayrı bir kategorileri de var.

Organicadent diş macunu içeriği

Şimdi bakalım Organicadent diş macunu içeriği açısından nasıl? İçinde neler var? Oleox, zeytin özü, çay ağacı ve propolis içeriyor. İçinde florür yok, paraben yok, SLS yok. Tricloasn ve formaldehit de yok.

Boya ve suni tatlandırıcı içermediğini daha önce de belirtmiştim. Hangi diş macunu daha iyi yazımda bu konuların detayından bahsetmiştim.

Organicadent diş macunu içeriği

Organicadent diş macunu içeriği bileşimi resimde gördüğünüz gibi. Ürünlerin arka yüzündeki içerik bilgilerini okumak önemli. İlk sıradakiler en çok kullanılanlar sonra satır satır veya sonlara doğru o içerik daha az kullanılmış anlamına geliyor.

Florürsüz diş macunu tavsiyesi isteyenlere önerebilirim. Memnun kaldım. Puanım genel olarak 10 üzerinden 7. Ağzımda hafif tatlı bir tat kaldığı için biraz düşük puan.

Sağlıklı ve temiz ağız bakımı

Sağlıklı bir ağız bakımı için temizlik çok önemli. Günde en az 2 kez ve özellikle yatmadan önce dişleri fırçalamak gerekiyor. Fırçalama hareketi dişin üzerinde dairesel hareketlerden oluşmalı. Ayrıca bir tur da dişin dibinden yukarıya doğru süpürme hareketiyle fırçalanmalı.

Ağız kokusu oluşmaması için ve diş çürümelerini önlemek için ağız ve diş sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz? ve dilde beyazlık neden olur? ve ağız kokusu neden olur nasıl geçer? yazıları da ilginizi çekebilir.

Sağlıklı dişler ağız bakımı için

Düzenli bir ağız bakımı ve beslenme şekliyle daha az diş çürümesi, dişlerde leke oluşumu önlenebilir ve ferah bir nefese sahip olunabilir. Hiç bir diş uygulaması insanın kendi dişleri kadar sağlam ve sağlıklı olmuyor. Bu yüzden kendi ana dişlerimizi korumak için elimizden geleni yapmalı ve ağız bakımına önem vermeliyiz.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın