Saça Parlaklık Veren Doğal Maske

saçı parlatan maske

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve belki de hiç duymadığınız bu saça parlaklık veren doğal maskeyi hazırlayıp, en azından hafta sonlarında olmak üzere ayda 4 kez uygulayıp etkisini görebilirsiniz.

Gerek saç boyaları, gerek gün içinde maruz kaldığımız toz ve kir saçlarımızın parlaklığını yok ediyor ve matlaştırıyor. Saçlarım daha parlak ve canlı olsun diye tekrar boyuyorum ama bu saça daha da zarar veriyor. Saç nemini kaybediyor ve cansız oluyor.

Saçı Parlatan Muzlu Maske

Saçların cansızlığını ve matlığını gideren saç maskesi için üç malzeme kullanacağız. Birincisi yumurta, ikincisi muz, üçüncüsü bal. Evet yanlış okumadınız muz saça parlaklık veriyor.

Kabarık saçlar için yapılması gerekenler

Saça Parlaklık Veren Maske Tarifi

1 adet muz ve 1 adet yumurtayı çatalla veya blenderda, ki blender daha iyi olur, karıştırıp püre haline getirin. İçine bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Saçınızın dibinden, yani kafa deriniz de dahil olmak üzere tüm saçınıza bu kalın kıvamdaki diş macunu gibi karışımı sürün. 30 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı yıkayın ve saç kremini saç uçlarınıza uygulayın.

saçı parlatan maske tarifi

Bir ay boyunca yani toplamda 4 kez uyguladıktan sonra saçınızdaki farkı hissedeceksiniz. Doğal maskeler bence en iyi ve en zararsız çözümler.

Visited 3 times, 1 visit(s) today