Saç İçin Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Hazırlanır Ve Yapılır?

Saç için pirinç suyu maskesi nasıl yapılır ne işe yarar faydaları

Saç için pirinç suyu maskesi kullananlar oldukça memnun ben de denedim ve bu yazıda size nasıl hazırlanır ve yapılır anlatacağım. Faydaları nedir, nelere dikkat etmek gerekir bunları da anlatacağım.

Her zaman doğal yöntemlerle saç bakımı tercih edilmeli aslında çünkü etrafta çok fazla kimyasal dolaşıyor ve faydadan çok zararı oluyor gibi geliyor bana.

Saçın türüne, cinsine, rengine göre bakım yapmak çok daha fazla fayda sağlıyor. Örneğin sürekli boyuyorsanız ve yıpranma, kuruluk varsa evde keratin bakımı nasıl yapılır bilmeniz gerek.

Pirinç suyu maskesi ne işe yarar? Faydaları nedir?

Daha önce kakao pirinç suyu maskesi tarifinde konuya değinmiştim, yüzyıllardır Çinli, Japon ve Güney Asyalı kadınlar tarafından kullanılıyor aslında.

Pirinç suyu maskesi ne işe yarar

Önce bakalım pirinç suyu maskesi faydaları nedir ne işe yarar? Daha sonra tarife ve uygulamaya geçelim.

  • Saçın kolay taranması için kullanılır
  • İçindeki amino asit sayesinde yumuşatıcı özelliği vardır
  • Yoğun E vitamini sayesinde parlaklık verir
  • Antioksidan etkisiyle beyazlamayı yavaşlatır
  • Kalın ve güçlü bir şekilde uzama sağlar

Pirinç suyu maskesi nasıl uygulanır? Üç şekilde kullanılır. Birincisi banyodan sonra temiz saça uygulayıp bırakılır. İkincisi saç spreyi olarak hazırlanır ve üçüncüsü dipten uca sürülüp havlu sarılarak bekletilir.

Yüz şekline göre saç modelleri

Doğal yağlarla saç bakımı yazımda geçen yağlardan sizin için uygun olanı aloe vera ile birlikte hazırladığınız maskeye ekleyin ve saçınızda ortalama 20 dk bekletip durulayın.

Bu şekilde evde yapılabilecek saç maskelerine harika bir alternatif sunmuş olursunuz. Pirinç suyu maskesi kullananlar özellikle diplerin daha güçlendiğini ve dipten uca bir güçlenme, parlaklık hissettiklerini söylüyorlar. İlk kullanımda bu fark ediliyor zaten.

Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır ve hazırlanır?

Öncelikle normal pilav yapar gibi bir müddet suda bekletin ve durulayın. Ardından bir miktar su ile haşlayın. Bu suyu soğuduktan sonra bir kavanoza koyun ve 12-24 saat kadar oda sıcaklığında bekletin.

Pirinç suyu maskesi nasıl yapılır

Bu işlem ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Püf noktası olarak şunu belirtmem gerekir, 24 saatten fazla bekletmeyin.

  • 1 yemek kaşığı pirinci yıkayın
  • Yarım bardak suda haşlayın
  • Suyu kavanoza alıp 12-24 saat bekletin
  • Banyodan sonra dipten uca uygulayın

Eğer fazla yapmışsanız kavanoza koyup dolapta bir hafta kadar bekletebilirsiniz. Bu uygulamayı banyodan sonra yapın ve ortalama 20 dakika kadar bekletip durulayın.

Boyadan yıpranmış saça ne iyi gelir?

Saç bakımı için doğal maskeler her zaman tercihiniz olsun çünkü ihtiyacımız olan her şey doğada var aslında. 18 saatten fazla saçınızda tutmayın. Pirinç suyu maskesi saça faydaları açısından çok verimli, bu yüzden haftada iki kez uygulanırsa gözle görülür değişim hemen başlar.

Visited 1 times, 1 visit(s) today