Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

kışın saç bakımı yapmak

Kış mevsimi geldi çattı. Peki kışa uygun saç bakımı nasıl yapılmalıdır? Saçı kış mevsiminin etkilerinden korumak için nasıl bir bakım uygulanmalıdır?

Soğuk hava saçları olumsuz yönde etkiler. Zaten yaz boyunca güneşten yıpranmıştır. Bu nedenle saçları soğuk ve sert havaya hazırlamak gerekir.

Kış mevsiminde saç bakımı için tavsiyeler

Saç tipine uygun şampuanlar tercih edilmelidir. Özellikle parabensiz şampuanlar elbette.

kış mevsiminde saç bakımı

Saçlar çok sık yıkanmamalıdır. Saçları sık yıkamak kurumalarına yol açar ve saçların kırılmasına sebep olur. Temiz bir ortamda yaşanıyorsa saçlar 5 günde bir yıkanabilir. Daha kirli bir ortamda bulunuluyorsa 3 günde bir yıkamak uygundur.

Yağlı ve kepek sorunu olan saçlara sahip olanlar saçlarını 2 günde bir yıkamalıdır.

Evde boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

Kışın saç sağlığını korumak için

Saçlar yıkanırken kullanılan su ılık olmalıdır. Kış mevsiminde sıcak suyla yıkanmayı seviyorsanız, o zaman banyodan çıkmadan önce saçlarınızı kısa bir süre ılık suyla yıkayıp öyle çıkabilirsiniz.

Pirinç suyu maskesi ne işe yarar?

Saçlarınızı organik sabunla yıkayabilirsiniz. İlk başta saçlarınız keçe gibi olur. Fakat daha sonra saçlarınız alışır ve doğal, kolay bir saç bakımı yapmış olursunuz.

Kuru saçlara sahip olanlar düzenli olarak saçlarına bakım uygulamalıdır. Özellikle argan yağı ve hint yağı ile evde pek çok saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz.

Kışın saç bakımı nasıl yapılır?

kışın saç bakımı nasıl yapılır

Yüksek sıcaklıkta kullanılan saç kurutma makinesi saçlara zarar verir.

Saçta dökülme problemi varsa dermatoloji uzmanından yardım alınmalıdır. Önerdiği ilaçları kullanmak faydalı olacaktır. Bu ilaçlar kullanıldığında saçlardaki dökülme problemi ortadan kalkacaktır.

Saçlarda özel bir hastalık varsa dermatoloğun verdiği ilaçlı şampuanlar kullanılmalıdır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın