Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

doğal saç maskesi tarifleri

Doğal yöntemlerle saç bakımı nasıl yapılır? Saçın yapısını bozmadan bakım yapılabilir mi? Doğal ve bitkisel karışımlarla son derece etkili saç bakımı yapılabilir. Saçlara herhangi bir zarar da vermez. Saçları beslerken canlandırır ve parlak bir görünüm kazandırır.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bazı doğal saç maskesi tarifleri

saç maskesi tarifi

Yıpranmış Saçları Canlandırıcı Bakım Maskesi Tarifi

1 tane muz, 5-6 damla badem yağı ile yıpranmış saçlar için doğal saç bakımı. Malzemeleri karıştırın ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. 15 dk bekletin. Durulama işlemini maden suyuyla yapın. Sonra da şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir kullanabilirsiniz.

Pirinç suyu maskesi ne işe yarar?

Canlandırıcı Saç Maskesi Tarifi

5 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yumurta ile canlandırıcı saç maskesi. Yumurta ve zeytinyağını çırpın. İyice çırptıktan sonra karışımı uygulayın. Başınızı bone ile kapatın. 15 dakika saçlarınızda bekletin. Sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Hacim Kazandıran Ballı Zeytinyağı Saç Maskesi Tarifi

doğal saç bakım maskesi tarifi

3 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı bal ile saça hacim kazandıran saç maskesi tarifi. Zeytinyağı ve balı 5 dakika karıştırın. İyice karışmalarını sağladıktan sonra karışımı saçlarınıza sürün. Başınızı boneyle örtün. Bu şekilde 15 dk bekleyin. 15 dakika tamamlanınca saçınızı yıkayın. Haftada bir uygulayın. Saçlarınızın canlandığını ve hacim kazandığını göreceksiniz.

Saç bakımı için doğal maskeler

Dış etkenlerden vb. bir çok sebepten etkilenerek yıpranan ve bakımsızlaşan saçlara bu maskeler rahatlıkla uygulanabilir. Deneyin ve sonucu gözlerinizle görün.

Evde boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

Saçlarınız için mutlaka sülfatsız ve parabensiz şampuan kullanın. İlk başta, diğer şampuanlar gibi çok köpürmediği için garipseyebilirsiniz fakat emin olun o köpürme saça en çok zararı veren şeylerden biri. Bu tür şampuanlar kullanıp buradaki doğal saç bakım maskelerini uygulayın, kısa sürede verim alacaksınız.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın