Göğüs Bakımı

Kadınlar için göğüslerin ne kadar önemli olduğu, yaptırılan estetik ameliyatlar arasında göğüs estetiğinin ön planda tutulması sonucuyla da açıkça anlaşılıyor.

gogusbakimi

Tüm kadınlar dolgun, sert ve bakımlı göğüslere sahip olmak istiyor. Bu her ne kadar genetik de olsa yine de dış görünüşümüzde değişiklikler yapmak biraz da bizim elimizde. Eğer göğüslerimize iyi bakabilirsek, olduğundan çok daha farklı ve istediğimiz gibi bir forma girmelerini sağlayabiliriz.

Kneipp Terapi olarak bilinen şok sistemi, yani bir bölgeye sıcak ve ardından soğuk su tutmak işe yarayan yöntemlerden sadece bir tanesi.

Bu sistem hem vücut direncini yükseltiyor hem kalp krizi riskini düşürüyor. Yaz kış mutlaka uygulamanızı öneririm. Kışın sıcak duş yaptıktan sonra son 5-10 saniye soğuk suyun altında durun. Aynı şeyi sadece göğüslerinize yaptığınızda ve soğuk suyu biraz daha fazla beklettiğinizde, göğüslerin daha diri olmasını sağlıyor.

İkinci yöntem tabi ki egzersiz. Ama sırf göğüsleriniz için spor salonuna gitmenize gerek yok. Göğüs egzersizi için bu iki hareketi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Birincisi avuçlarınzı iç içe getirip göğüslerinizin tam ortasında birleştirin ve avuçlarınızı birbirine doğru itin. Bunu aklınıza her geldiğinde yapın. Diğer hareket; şınav çeker gibi kollarınızı paralel şekilde duvara yaslayın ve kendizi duvara doğru itin. İsterseniz sırt üstü yatıp, elinize küçük birer pet şişe alabilir ve kollarınızı dümdüz olacak şekilde yukarı kaldırıp indirebilirsiniz de. Bu hareketler göğüslerinizin diri ve sert olmasını sağlar.

Tabi ki hiç bir kadın sarkık göğüsleri olsun istemez. Biliorsunuz ki doğru sütyen seçimi mucizeler yaratabiliyor. Kendiniz için hep doğru olan sütyenleri almaya özen gösterin. Ve sütyenleri uzun süre kullanmayın. Esnemiş, göğüsleri tutmayan sütyenler çok zararlı ve sarkık göğüsler için başlı başlına büyük bir sebep.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*