Göğüs Bakımı

göğüs bakımı

Kadınlar için göğüslerin ne kadar önemli olduğu, yaptırılan estetik ameliyatlar arasında göğüs estetiğinin ilk sıralarda olmasıyla da açıkça anlaşılıyor. Üstelik artık neredeyse kahve markaları bile sütyen üretmeye başladı.

Tüm kadınlar dolgun, sert ve bakımlı göğüslere sahip olmak istiyor. Göğüs yapısı genetiktir ve yaş aldıkça göğüsler sarkar ve yumuşar. Bu doğal bir süreçtir. Ama gerekli göğüs bakımı ile ve doğru oturuş ve duruş şekliyle bu süreç uzatılabilir.

Eğer göğüslerimize iyi bakabilirsek, olduğundan çok daha farklı ve istediğimiz gibi bir forma girmelerini sağlayabiliriz.

Göğüs bakımı nasıl yapılır? Kneipp terapi nedir?

Kneipp Terapi olarak bilinen şok sistemi, yani bir bölgeye sıcak ve ardından soğuk su tutmak işe yarayan yöntemlerden sadece bir tanesi.

sütyen takılmazsa göğüs bakımı eksik kalır

Bu sistem hem vücut direncini yükseltiyor hem kalp krizi riskini düşürüyor. Göğüs bakımı için yaz kış mutlaka uygulamanızı öneririm. Kışın sıcak duş yaptıktan sonra son 5-10 saniye soğuk suyun altında durun. Aynı şeyi sadece göğüslerinize yaptığınızda ve soğuk suyu biraz daha fazla beklettiğinizde, göğüslerin daha diri olmasını sağlıyor.

Göğüs egzersiz hareketleri

İkinci yöntem tabii ki egzersiz. Ama sırf göğüsleriniz için spor salonuna gitmenize gerek yok. Göğüs egzersizi için bu hareketleri evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

göğüsleri sertleştirmek için egzersiz

Şınav çeker gibi kollarınızı paralel şekilde duvara yaslayın ve kendinizi duvara doğru itin. İsterseniz sırt üstü yatıp, elinize küçük birer pet şişe alabilir ve kollarınızı dümdüz olacak şekilde yukarı kaldırıp indirebilirsiniz.

Bu hareketi ayakta da yapabilirsiniz. Bu hareketler göğüslerin diri ve sert olması için birebir. Ayrıca diğer hareketler için kadınlar için evde spor hareketleri yazıma bakabilirsiniz.

Sütyen takılmazsa olmaz | Sütyen ölçüsü nasıl belirlenir?

Tabii ki hiç bir kadın sarkık göğüsleri olsun istemez. Biliyorsunuz ki doğru sütyen seçimi mucizeler yaratabiliyor. Sütyen takılmazsa olmaz. Gece yatarken çıkartın mutlaka ama gün içinde evde de olsanız kullanın. Çünkü sütyen takılmazsa göğüsler sarkar.

Kendiniz için hep doğru olan sütyenleri almaya özen gösterin. Ve sütyenleri uzun süre kullanmayın. Esnemiş, göğüsleri tutmayan sütyenler çok zararlı ve sarkık göğüsler için başlı başlına büyük bir sebep.

sütyen ölçüsü nasıl bulunur

Sütyen ölçüsü nasıl belirlenir? Tam göğüsün altından başlayıp mezura ile bu kısmı ölçün. Sonuç tek sayı çıktıysa 12 cm daha ekle çift sayı çıktıysa 10 cm daha ekle. Bu sayı sütyen bedenini gösterir. Sütyen ölçüsünü bulmak için yani cup bedeni nasıl bulunur sorusu için de göğüslerin tam ortasından yine mezura ile ölçün. Bu sonuç da cup boyunu gösterir.

Şimdi göğüs altı ve göğüs bedeni var elimizde. İki sayı aynıysa AA cup, arada 2 cm fark varsa A cup, 6 cm varsa B cup, 8 cm D cup ve 10 cm DD cup olarak belirlenir.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın