Olgun musun Değil misin?

yalan söylemek

Acaba ne kadar olgun birisiniz? Olgunluğun yaşla alakası var mı yok mu? Küçük yaştaki biri de olgun olabilir mi?

Evet, olgunluğun yaşla neden ilgisi var? Çünkü olgunluk hem deneyimlerden kazanılan hem de tercihlerle ortaya çıkan bir şey. Elbette bunlara, verilen tepkiler de dahil.

http://www.youtube.com/YaseminErkent

Fakat yaşı küçük olup da yine de olgun olanlar var. Bunu nasıl yapıyorlar?

Olgunluk belirtileri

Olgun insanlar pahalı ve gösterişli kıyafetler yerine, daha ekonomik ve kendisine yakışan kıyafetler tercih eder. Giyindiği elbiselerin markasıyla veya fiyatıyla hava atmaya çalışmak olgun olmayanların yapacağı türden hareketlerdir.

Olgun insanlar etraflarındaki olayları düşünüp, analiz ederler ve hemen eleştirmek ya da yargılamak yerine önce dinler ve konunun üzerine düşünürler. Daha sonra fikirlerini az ve öz kelimelerle ifade ederler.

Olgun insanlar arkadaşlarını özenle seçer. Onlarca arkadaş yerine, tam olarak anlaşabildikleri bir kaç arkadaşa sahip olmayı tercih ederler.

arkadaşlık

Olgunlaşmış biriyseniz, bağırıp çağırarak kavga etmezsiniz. Hele kaba kuvvete hiçbir şekilde başvurmazsınız. Fikir ayrılığı yaşadığınız konularda, karşınızdaki kişiye sakince fikrinizi söylersiniz.

Yüz şekline göre kaş modelleri

Yalan söylemeyi bıraktığınız an olgunlaşmaya başlamışsınız demektir. Çünkü olgun insanlar yaptıkları ya da yapmadıkları her şeyin sorumluluğunu üstlenmeye hazırdır ve korku duygusuyla birlikte yalan söylemezler.

yalan söylemek

Olgun muyum değil miyim diye hala karar veremediyseniz şimdi size önemli bir kriter söylüyorum. Yalnızlıktan korkmayan ve sıkılmayan biriyseniz, tek başınıza da eğlenebiliyor ve iyi vakit geçirebiliyorsanız, siz kesinlikle olgun birisiniz demektir.

Buradaki maddelere göre olgun musunuz yoksa değil misiniz?

Visited 11 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın