Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam

kadın sağlığı için

Kısırlıktan göz bozulmasına kadar, yanlış yaptığımız ve sağlığımızı etkileyen aslında pek çok yanlış var.  Belki de hiç fark etmeden yaptığımız bu yanlışlar, sağlığımızda kalıcı hasarlara yol açabiliyor.

Nasıl ki fark etmeden bilgisayar başında gittikçe kamburlaşıyoruz buradaki sağlıklı yaşam tüyoları da hemen bugün yapmaya başlamanız gereken önlemleri içeriyor olabilir.

Kadın sağlığında dikkat edilmesi gerekenler

Önce uykuyla başlayalım. İyi bir uyku ve uyku düzeni sağlığın temelini oluşturuyor. Sizin için yeterli olduğunu düşündüğünüz kadar uyuyun ve dinlenerek uyandığınıza emin olun.

kadın sağlığı uyku

Dar pantolonlar hamileliği zorlaştırır. Eğer çocuk sahibi olmak isteyen bir kadınsanız daha rahat pantolonları tercih etmelisiniz. Ayrıca dar pantolonlar kadın sağlığı için hiç iyi değil. Genital bölgede mantar oluşmasına sebep olur.

dar pantolon sağlıksız

Cep telefonları da tüm organlara ve psikolojiye zarar veriyor. Telefondan olabildiğince uzak kalmaya çalışın.

Beeo On The Go Propolis

telefon bağımlılığı

Kadın doktoruna ne sıklıkla gitmeliyim? sorusunun cevabı 6 ayda bir veya yılda birdir. İhmal etmemeli ve doktorunuza her şeyi açıkça söylemelisiniz.

Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam İpuçları

kadın sağlığı kadın doktoru

Kadın sağlığını korumak çevresel faktörlere de bağlı. Evinizde kullandığınız mum ve aromatik kokular kalitesiz ise size zarar verebilir.

kaliteli mumlar

Karanlıkta televizyon veya telefon ekranına bakmak gözlere çok zarar verir ve gözü bozan şeyler arasında ilk sırada gelir.

kadın sağlığı gözler

Bacak bacak üstüne atmak zararlı mı? Evet omuriliğe zararlı. Bu şekilde oturmak güzel gözükebilir ama bunu sürekli yapmamalısınız.

bacak bacak üstüne atmak zararlı mı

Siz de listedeki hataları yapıyor muydunuz? Sağlıklı yaşam için bu tüyolara dikkat ederseniz geç kalmış sayılmazsınız.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın