Değerli Taşların Faydaları

Değerli taşlar uzun yıllardır, sadece mücevher ve takılarda ve aynı zamanda beden ve zihnimizi tedavi etmek amacıyla da kullanılıyor. Çeşitli taşlarla yapılan bu alternatif iyileştirme tekniği, vücudu ve zihni güçlendiriyor.

Her taşın kendine ait bir titreşiminin olduğuna inanılıyor ve bu doğru taşlar, doğru yerlere yerleştirildiğinde, aura titreşimleri de değişerek etki gösteriyor.

En basit taş terapisi, boynunuzda yüksek kalitede (yani işlenmemiş ve şekillendirilmemiş) taşlar taşıyarak yapılabiliyor. Fakat burada çok önemli olan bir nokta var. Kolyeniz kesinlikle metal olmamalı. Çünkü metal taşın gücünü azaltıyor hatta yok ediyor. Şimdi hangi sihirli taş neye iyi geliyor ve taşlarla ilgili bilgilere bakalım.

Değerli Taşların Mücevherlerin Gücü Taşlarla Terapi

Taşlar; boyutlarına, şekillerine ve içeriklerine göre değişik güçlere sahiptirler. En güçlü taşlar, doğal, işlenmemiş, şekillendirilmemiş ve metal ile temas etmeyen taşlardır.

değerli taşlar

Amazonit taşı : Özsaygıyı ve kendine güveni artırır.

Amber taşı : Sıkıntı ve huzursuzluğu yok eder.

Ametist taşı : Maneviyatı yükseltir. Mor rengi insanları etkilemenizi sağlar. Mide ağrınız varsa, taşı midenizin üzerine koyabilirsiniz.

Mor Ametist taşı : Ruh dinginliği. Enerji vererek, ruhsal sağlığı dengeler. Ametist taşı ile enerji blokajlarını temizleyebilirsiniz.

Apatit taşı : İletişim taşıdır. Tartıştığınız ya da anlaşamadığınız biriyle aranızdaki sorunları, bu taşla çözebilirsiniz. Apatit taşı aynı zamanda hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Akuamarin taşı : Merhamet ve sevgi okyanusunu simgeler. İkili ilişkilerdeki sorunların anlaşılması ve çözülmesine yardımcı olur. Özellikle aşk acısı çekenlere akuamarin ya da kızıl çakmak taşı tavsiye edilir.

aquamarin taşı

Yıldıztaşı : Bağışıklı sistemine çok iyi gelir. Kabızlık problemi yaşıyorsanız yıldı taşı kullanmanın faydasını görebilirsiniz.

Yeşil Yıldıztaşı : Fiziksel sağlık. Bu taşı boynunuza takabilir ya da hasta olan yerinizde kullanabilirsiniz. Yeşil yıldıztaşı tüm hastalıklar için kullanılabilir. Daha büyük hastalıklarda ise zümrüt kullanılabilir. Transparan yıldıztaşı da hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılabilir fakat sürekli yıkanmalı ve kuru olarak kullanılmalıdır.

Akik taşı : Yaratıcılık gücünü artırmasının yanında akik taşı baş ağrısı ve nefes darlığına da iyi gelir. Bunun için doğal, turuncu akik kullanılmalıdır. Tüm taşlar gibi bu da kullanıldıktan sonra yıkanmalıdır.

Kuvars taşı : Ruhsal korunma. Dış etkenlerden korunmak istediğinizde ya da bir işe odaklanmak istediğinizde kuvars taşının yardımına başvurabilirsiniz.

Sitrin taşı : Huzur ve cesaret verir. Sitrin, vücuda sarı ışın desteği verir.

sitrin taşının özelliği

Pırlanta taşı : Kişisel belirginlikle kullanılır. Kişiliğinizi ortaya çıkartmanızı sağlar. Pırlanta ile yapılan terapilerde, öznel problemlerin çözülmesine odaklanılır.

Zümrüt taşı : Yeryüzündeki en güçlü iyileştirici taş zümrüttür. Zümrüt, yumuşak x ışınları taşımaktadır.

Taşların İnanılmaz Faydaları

Yeşil florit taşı : Hormonları dengeler. Pms ve menopozda çok etkili bir taştır.

Yeşim taşı : Sırt ağrısına çok iyi gelir ayrıca rahatlık ve dinginlik veren bir taştır.

Lapis taşı : Mantık ve hislerin bütünlük sağlamasında kullanılır.

Kahverengi obsidiyen taşı : Karar vermede güçlük çekiyorsanız, zor karar veren ya da kararsız biriyseniz bu taş tavsiye ediliyor. Aynı zamanda obsidiyen taşı diş etleri problemlerine de çok iyi geliyor.

obsidiyen taşı
  • Bakır taşı malakit : İnsan hayatına ahenk veren taş. Meditasyon yaparken de kullanılabiliyor.
  • Gri aytaşı : Tek başına kullanıldığında blokajları temizler. Turuncu aytaşı, beyaza göre daha çok rahatlık ve huzur verir. Beyaz aytaşı ise diğer taşların etkilerini daha çok ortaya çıkartır ve ying/yang ı dengeler.
  • Yosun renkli akik taşı : Doğayla iletişim kurmaya, bitkilerin dilini daha iyi anlamaya yarayan taştır.
  • Sedef taşı : Korumacı gücü vardır. İnsanları, bir anne gibi koruduğuna inanılır. Muhteşem bir koruyucudur.
  • Siyah oniks akik taşı : Tek tek çakralara yerleştirildiğinde, çakralar daha net bir şekilde hissedilir. Ayrıca siyah akik kötü alışkanlıkların giderilmesinde de çok etkilidir.
  • Opal taşı : Bakış açısını genişletir. Olaylara ve sorunlara daha net ve objektif bir gözle bakmanızı sağlar. Siyah opal ise kemikleri güçlendirir.
opal taşının faydası
  • Yakut taşı : Yakut aşk taşıdır. Kırmızı ışın taşır. Safir ise mantığı simgeler ve mavi ışın taşır.
  • Sodalit taşı : Dışarıdan gelen negatif enerjilerden koruyan önemli bir taştır. Özellikle bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsanız bu taşı kullanarak zararlı ışınlardan da korunabilirsiniz.
Visited 19 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın