İlişkilerde Duygulu ve Duygusal Olmak

ilişkilerde duygusallık

Sağlıklı bir ilişkide duygusal olmak en büyük avantajlardan birisidir. Mutsuzluğunu, umutsuzluğu, kırgınlığını ve çaresizliğini bilmeyen insan duygusal olamadığı için karşı tarafa da duygularını ifade edemediği için ilişkiler daha mutsuz ve hareketsiz devam eder.

Genellikle duygularına sahip olamayan birey bunun bir öfke olduğunu sanıp, öfkenin altında yatan duygularını ifade edemez. İlişkilerde kişilerin duygusal olması ve duygularına sahip bir birey olması ilişkilerin daha düzgün ve daha mutlu ilerlemesini sağlamaktadır.

Kişilerin duygularına sahip olmaması yada duygularını tam anlamıyla bilmemesi ve sahip olamaması ilişkileri bitiş noktasına kısa sürede getirebilir. Kimi birey ilişkilerinde çok fazla duygusal olurken kimisi ise fazla duygusuz ve umursamaz gibi görünse de, aslında bu tamamen kişinin duygularına sahip ve yetkin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Kişiler duygu ve düşüncelerine her ne kadar sahip ise kendilerini bir o kadar daha iyi ifade edebilir duygu ve düşüncelerini karşı tarafa daha iyi ve anlaşılır bir şekilde aktarabilir. Bu da ilişkilerde daha huzurlu ve mutlu bir ortamın koşullarını sağlar.

Romantik İlişki

romantik ilişki

Gerek üzüntü, sevinç, hüzün ve sinirlilik gibi duygularını duygusal anlamda karşı tarafa aktarabilen biri kendisini daha iyi ifade eder ve ilişkisinde daha iyi yerlere gelir. Duygusal olmak ilişkilerde bir nevi alt yapıyı da oluşturmak demektedir.

Duygusal olmak kötü mü?

Duygusal anlamda birbirlerine bağlı olan çiftler, diğer çiftlere nazaran daha az kavga ve tartışma yaratırken, birbirlerine duygusal anlamda bağlı olamayan çiftler çok sık kavga etmekte ve ilişkilerinde huzursuzluğa sebep olmaktadırlar.

Hangi erkekle evlenilmez?

İlişkilerinizin daha sağlam bir zeminde ve daha mutlu bir şekilde ilerlemesini amaçlıyor iseniz duygularınıza sahip olmanız gerekmektedir.

Duygusal olan bey veya hanım her zaman o anki duygu ve düşüncesini korkusuzca ve çekinmeden ifade edebileceği için ilişkiler daha sevinç dolu bazense hüzün dolu anlara tanık olabiliyor. Siz de duygularınıza daha fazla hakim olun ve ilişkilerinizi monotonluktan çıkarın.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

2 yorum

Bir yanıt yazın