• 22 Eylül 2021 18:19
uzun ilişki nasıl yaşanır sırları

Merhaba Kadinx okuyucuları, bugünkü konumuz daha uzun ilişkiler. Kişiler veya çiftlerin bir çoğu ilişkilerinin uzun sürmemesi hatta daha söz aşamasına gelmeden bitmesinden yakınmaktadır.

Çiftler daha uzun ilişkiler için bir çok engeli ve zorlukları aşmış olsalar da günümüzde bir çok çiftin tek problemi daha uzun ilişkilerinin olmamasıdır. Peki daha uzun ilişkiler için neler yapılmalı, ne gibi temeller atılmalı bu soruları sizler için cevapladık.

Uzun İlişki Nasıl Yaşanır?

ilişkide kıskançlık

Kıskanç Olmamak

Kıskanç olmak daha uzun ilişkilerin en temel kuralıdır. Kıskanç olmak iki cins içinde sevildiğinin ve kıskandıldığının göstergesi olarak görüldüğü için bir çok çift daha uzun ilişkilerin kıskançlığın olduğu ilişkilerin olduğunu söylemişlerdir.

Anlayışlı ve olgun davranmak

Anlayışlı olmak uzun süreli ilişkilerde ikinci temel kuraldır. Anlayışlı olmak gerek kavga esnasında, gerekse diğer durumlarda anlayış göstermek uzun ilişkilerin temelini oluşturmaktadır. Yapılan anketlerde daha uzun ilişkiler için en çok söylenen ikinci cevap olarak anlayışlı olmak dile getirilmiştir.

Anlayış sahibi olmak ve olgun davranmak, gerek daha uzun soluklu ilişkiler için gerekse bireysel sevgi ve saygı açısından son derece önemlidir. Daha uzun süreli ilişkiler için anlayışlı olun.

uzun ilişkilerin sırrı

Yıkıcı değil yapıcı olmak

İlişkilerinizde ne kadar yapıcı ve tamamlayıcı olursanız, ilişkiniz bir o kadar daha sağlam zeminde ve daha uzun süreli olma aşamasında ilerliyordur. İlişkilerde yapıcı olmak sevgilinin eksiklerini tamamlamak ve ona eksiklikleri hissettirmemek daha uzun süreli ilişkiler için vazgeçilmez üçüncü kuralımızdır. Yapıcı olan bireylerin ilişkilerinin daha uzun süreli ve hatta evlilikle sonuçlandığı da görülmüştür.

Sevgi sözcükleri kullanmak

İlişkilerinizde ne kadar çok sıklıkla sevgi sözcükleri yani; canım, hayatım, aşkım, balım gibi kelimeleri kullanırsanız ilişkileriniz bir o kadar daha mutlu ve daha uzun süreli olacaktır. Sevgi sözcüklerini sürekli ve sık olarak kullanmaya özen gösteriniz fakat kesinlikle aşırıya doğru yönelme yapmayınız.

Unutmayınız ki çok fazla baskı ve cıvıklık ilişkinizi ileriye götürmez ve aksine uzun süreli düşündüğünüz ilişkinin daha kısa sürede son bulmasına sebep olacaktır. Daha uzun ve daha mutlu ilişkiler için önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.