Rosense Nemlendirici Yüz Bakım Kremi

Rosense nemlendirici yüz bakım kremi

İlk kez kullandığım Rosense nemlendirici yüz bakım kremi gül yağı, e vitamini ve shea butter hem kuru hem hassas ciltler için hakkındaki yorumlarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Sanırım diş macunu almıştım, onun yanında tester boyutunda geldi bu krem ve son zamanlarda kullanıp beğendiğim iki üründen biri oldu. Diğeri daha önce anlattığım Bee Beauty arındırıcı ölü deniz kil maskesi idi.

Artık her şeyin doğalını kullanmaya çalıştığımız bu dönemi, aslında bir geçiş dönemi olarak görüyorum ve olabildiğince doğalını, katkısızını ve aynı zamanda kullanım açısından rahat olanını arıyorum. Ve tabii bir de kokusu, dokusu iyi olan ve kolay kullanılabilen ürünler.

Rosense gül yağı e vitamini shea butter nemlendirici yüz bakım kremi

İsmi uzun, kendisi etkili. Bendeki ürün tester boyutunda olduğu için yine de iki sefer kullanabildim. Ve bir kaç tane geldiği için yaklaşık bir hafta kullandım. Çünkü bir paket 2 veya 2,5 gün falan gitti.

Rosense nemlendirici krem hakkındaki yorumlarıma başlayayım. Öncelikle eğer gül, gül yağı, gül suyu kokusunu sevmiyorsanız bu ürün size göre değil. Çünkü kokuyu hissedebiliyorsunuz. Ben sevdiğim için hoşuma gitti. Zaten Rosense besleyici gül kremini de rahatlıkla kullanmaya başladım.

İçindeki shea butter karite yağı zaten harika bir nemlendirici. Cildi pamuk gibi yapıyor. E vitamini de cildi besliyor ve elastikiyetini koruyor. Yani içerik olarak çok güzel. Kuru ciltler için nemlendirici krem tavsiyesi isteyenlere öneririm.

Ürünün cilde sürülüşü kolay, kıvamı yumuşak ve çok az bir miktar tüm yüze yetiyor. Rosense nemlendirici yüz kremi kullananlar bence uzun vadede memnun kalır çünkü içerik olarak, koku ve doku olarak çok güzel. Fiyat olarak da 50 ml krem 50 TL civarında şu anda. Daha artmazsa gayet uygun bir fiyat.

Gül yağının cilde faydaları neler?

Gül yağının en belirgin özelliği cildi yumuşatması ve nemlendirmesi. O yüzden Rosense gül yağı nemlendirici krem kullananların eğer kuru cildi varsa, çok memnun kalabilirler.

Gül yağının cilde faydalarından bir diğeri ise akne, egzama, sivilce lekelerini azaltması. Ayrıca gül hastalığına da olumlu etkisi var. Bu arada rosacea denilen gül hastalığı yaşıyorsanız beslenmenizi değiştirmenizde ve un, süt, şekerden uzak bir diyet yapmanızda çok fayda var.

Gül yağı ayrıca lekeler, benler, kaz ayakları gibi yaşlanma belirtilerini azaltıyor ve kırışıklıklar üzerinde oldukça iyi bir etkisi var.

Yani eğer 40 yaş üzeri birine hediye almak isterseniz Rosense gül yağı e vitamini shea butter nemlendirici yüz bakım kremi oldukça mantıklı ve verimli bir hediye olacaktır.

Shea butter ve e vitamini cilde faydaları neler?

Karite yağı olarak geçen shea butter, yüksek oranda yağ asidi içerdiği için nemlendirici kremlerin baş tacı olabilir. Aynı zamanda iyileştirici ve iltihap giderici özelliği var ki bu da zaten karite yağını çok daha değerli bir hale getiriyor.

Shea butter karite yağı tüm vücutta kullanılabiliyor. Özellikle akne, sivilce, egzama gibi sorunlarınız varsa içinde bu yağın bulunduğu kremleri kullandığınızda çok faydasını görebilirsiniz.

Gelelim e vitaminin cilde faydalarına. Güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve bu hasarı azaltıyor. Bu konuyu güneş yanığına ne iyi gelir yazımda detaylıca anlatmıştım.

Rosense nemlendirici yüz bakım kremi gül yağı e vitamini içeriyor ya işte bu yaşlanma belirtilerini azaltıyor. Leke oluşumunu önlüyor ve cildi nemlendiriyor. Cildi aynı zamanda serbest radikallerden koruyan e vitamini, nemlendirici bir kremin içinde olduğunda günlük olarak koruma ve onarım sağlıyor.

Yani Rosense nemlendirici yüz bakım kremi içerik olarak hem koruma hem onarım hem de nem sağlayan bir krem. İçinde neler var bakalım.

Merkezi Isparta’da olan Rosense, gül konusunda oldukça tecrübeli. 2005 yılından beri gül suyu, gül yağı ile başlayıp daha sonra krem ve kozmetik ürünlerini de yelpazelerine eklemişler.

Ben temiz içerikli Türk markalarını kullanmayı tercih ediyorum. Mesela evde keratin bakımı ile ilgili böyle bir yazı yazmıştım. Seçenekler az olduğu için bu konuda biraz sıkıntı yaşıyorum ama böyle markaları keşfettikçe ve denedikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Exit mobile version