Makyajda Hangi Renkleri Kullanmalısın?

hangi renk makyaj yapmalıyım

Herkesin teni, göz tipi, yüz tipi birbirinden farklı. Her makyaj tonu ve şekli herkese yakışmaz. Makyaj yaparken ve bazı renkleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Çünkü bazen koyu bir ruj tüm güzelliğinizi yok edebilirken, bazen de açık nude bir ruj aynı şekilde sizi doldurabilir.

Elbette burada cilt alt tonununa göre makyaj ve giyim çok önemli. Öncelikle bunu bilmelisiniz.

Ne renk makyaj yapmalıyım?

Özellikle kırmızı ruj konusuna değinelim. Kırmızı ruj her kadının makyaj malzemeleri arasında bulunur. Şık bir yemeğe giderken veya sevgiliyle buluşurken mutlaka sürülür.

Fakat kırmızı ruj sürmek ve kırmızı rujun etkisinin olması gerektiği gibi olması için dişlerin beyaz ve düzgün olması çok önemlidir. Sararmış, yamuk yumuk dişleriniz varsa kırmızı ruj size göre değildir. Bunun için hangi diş macunu daha iyi yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Hangi renk ruj sürmeliyim?

ne renk ruj sürmeliyim

Koyu ruj kullanmayı seviyorsanız ve koyu renkteki rujunuzu gün içinde çalışırken sürmek istiyorsanız, rujun bardağa veya kağıda veya elinize yüzünüze bulaşma ihtimali çok yüksek. Ya bulaşmayan bir ruj kullanmalısınız ya da bordo ve tonları rujlardan gündüz için vazgeçmelisiniz. Zaten bordo makyaj tonları çok iddialı ve daha çok gece için kullanılmalı.

Pembe ruj mu bordo ruj mu?

Gelelim pembe ve şeftali tonlarındaki rujlara. Gün içinde her yerde kullanabileceğiniz çok doğal tonlardaki pembe rujları sürerken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Pembe veya şeftali rengi rujla mavi göz kalemi, yeşil göz kalemi gibi iddialı ve zıt renklerdeki göz kalemlerini veye eyeliner kullanmamalısınız. Ayrıca pembe ruj sürdükten sonra, dudakları kalın göstermek için o tonlarda bir kalem kullanabilirsiniz.

ne renk ruj sürmelisin

Makyajda hangi renkleri kullanmalısın?

Kahverengi tonlarında makyaj esmer kadınlara sarışın kadınlara, hemen hemen her kadına çok yakışır. Fakat bu makyaja gündüz açık renk bir ruj, akşam koyu renk bir ruj eşlik etmeli. Ve göz makyajı aynı kalsa da dudaklara sürülen rujun rengi makyajın etkisini hemen değiştirir.

kahverengi makyaj

Okul makyajı

Okul makyajı en merak edilenlerden birisi. Okul makyajını günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Makyaj var mı yok mu belli olmaz ve çok doğal bir makyaj olur. Hafif bir allık, tek kat sürülen bir rimel, pembe veya şeftali tonlarında hafif parlatıcılı bir ruj yeterli olacaktır.

okul makyajı

Bu makyaj tüyoları umarım işinize yarar. Benim bilmediğim şeyler vardı bu yazıyı size hazırlarken öğrenmiş oldum. Mesela dudak makyajıyla göz makyajı aynı anda çok koyu olmamalı. Açık olabilir ama koyu olması veya zıt renklerin gözde ve dudakta kullanılması yanlışmış. Sizin de bildiğiniz makyaj tüyoları veya önerileri varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Visited 3 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın