En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Scarlett Johansson 1984 doğumludur. Sinema kariyerine 10 yaşındayken rol aldığı North filmiyle başlayan oyuncu Home Alone 3 (Evde Tek Başına 3) filminde de oynamıştır. Ünlü yönetmen Woody Allen’ın favori oyuncularından biridir.

Küçük yaşta Hollywood’a giriş yapan Scarlett Johansson, pek çok kaliteli filmde rol aldı. Genelde bilim kurgu ve aksiyon filmlerinde rol alan oyuncu, filmlerin senaryosunu özenle okuduğunu ve bu konuda çok seçici olduğunu söylüyor. En iyi filmleri bu şekilde seçiyor.

Şimdi Scarlett Johansson’ın rol aldığı en iyi filmlere bakalım. Bu filmlerin hepsini izlemenizi tavsiye ederim. Gerçekten de çok iyiler.

Lucy

lucy filmi
Lucy film konusu : Tayvan’ın başkenti Taipei artık tamamen suça batmış bir şehirdir. Sokak çeteleri, mafyalar ve çıkarcı polisler tarafından uyuşturucu ticaretinin başkenti durumundadır. Gezmekten hoşlanan, çekici bir kadın olan Lucy, birlikte zaman geçirdiği arkadaşı Richard yüzünden kendisini bir anda uyuşturucu ağının içinde bulur. Lucy burada vücuduna yerleştirilen uyuşturucular ile taşımacılık görevini üstlenmektedir. Fakat beklenmedik bir durum sonucunda Lucy’nin kanına uyuşturucu karışarak inanılmaz bir olay gelişir. Damarlarında dolaşan kimyasallar, ona olağanüstü yetenekler katarak ölüm makinesine dönüştürecektir..

The Island (2005)

the island filmi
The Island film konusu : Lincoln Six Eco (Ewan McGregor) ve Jordan Two-Delta (Scarlett Johansson) görünüşe göre ütopik ama dışa kapalı bir tesiste yaşamaktadırlar.Dikkatle kontrol edilen bu ortamın tüm diğer sakinleri gibi, onlar da ‘Ada’ ya gönderilmek için seçilmeyi umuyorlardır; söylentiye göre burası gezegendeki son kirletilmemiş bölgedir.Ama aslında kendilerinin birer klon olduklarını ve ölmeleri yaşamlarından daha değerli olduğunu keşfettiklerinde cüretkar bir kaçış planlarlar.Bilmedikleri bir ortamda, bir zamanlar yuvaları olan kurumun sinsi güçleri tarafından amansızca takip edilen Lincoln ve Jordan, Ada hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak ve geride kalanları kurtarmak için hayatlarını riske atarlar.

Iron Man – 2 (2010)

Iron Man - 2 filmi
Iron Man – 2 film konusu : Tony artık herkes tarafından bilinmektedir. İron man olduğu artık açık ve ortadadır. Milyarder tony devletten teknolojisini paylaşması konusunda sürekli baskılar görmektedir. Tony ise bilginin yabancı ellere geçmesinden son derece korkmaktadır. Tony, yanında Pepper Potts ve James Rhodes ile birlikte yeni ittifaklar kurar ve büyük güçlerle yüzleşir.

Barselona Barselona (2008)

Barselona Barselona filmi
Barselona Barselona film konusu : Vicky ve Cristina Amerikalı iki güzel kızdır ve bir gün İspanyaya güzel bir tatil için giderler ve yazı orada geçirirler. Oranın ünlü bir sanatçısının çok dengesiz bir eşi vardır ve onunla tanışma fırsatı bulurlar. Vicky muhafazakar ve evlenmeye adım atacak güzel bir kızdır. Cristina ise cinselliğe doymayan ve oldukça bu konuda cömert güzel bir kadındır. Bu 3 kişinin artık arasında aşk ilişkisi olacak ve değişik sonuçlara gebe kalacaktır.

Maç Sayısı (2005)

Maç Sayısı film
Maç Sayısı film konusu : Genç tenis eğitmeni olan Chris Wilton, zengin bir ailenin oğlu Tom’a vermiş olduğu özel derslerden dolayı yüksek sınıftan kişilerle tanışma şansına sahip olacaktır. Tom’un kızkardeşi Chloe ile flört ederken, onun femme-fatale ve esrarengiz sevgilisi Nora’ya (Scarlett Johansson) aşık olacaktır. Chloe ile evlendikten sonra da Nora ile aralarındaki yasak ilişkisi devam edecektir. Nora’ya sahip olmayı, aynı anda da evlilikle kazandığı zenginliğin devam etmesini istemektedir. Chris’in bu durum için seçim yapması gerekmektedir. aşk mı yada servet mi?

Yenilmezler (2012)

yenilmezler film
Yenilmezler film konusu : Tüm ulusların barışını korumayı amaç edinmiş SHIELD ekibinin lideri Nick Fury’nin aldığı bir istihbarat sonucu tüm dünya ve onun üzerinde yaşayan bütün canlıların çok büyük bir tehlike altında olduğunu öğrenir. Lider Fury bu kadar büyük bir tehlikenin normal insanlar tarafından karşı koyulamayacağını biliyordur ve bu yüzden Dünya üzerinde bilinen en güçlü ve en iyi özel güçlere sahip olan Yenilmezler ismini verdikleri süper kahraman ekibini toplar. Thor’un üvey kardeşi olan Loki tarafından gerçekleşen bu hain saldırı bir süre sonra Loki’nin bile kontrolünden çıkacaktır. Thor kardeşi ile her ne kadar konuşarak anlaşma yoluna gitmek istese de Loki her zaman olduğu gibi kardeşini arkadan bıçaklamayı ve ona ihanet etmeyi görev edinmiş edaları ile durmak bilmeyecektir.

Kabuktaki Hayalet (2017)

Kabuktaki Hayalet film
Kabuktaki Hayalet film konusu : Mamoru Oshii imzalı, 1995 yapımı ünlü animasyon filmi Ghost in the Shell’in live-action uyarlaması olan film 9. birlik özel görev gücünün başında yer alan, özel operasyonlardan sorumlu benzersiz insan-sayborg hibritin hikayesini konu alıyor. Binbaşı, korkunç bir kazadan kurtarılmış bir kadındır. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve tek bildiği bir ameliyat masasında uyandığı, bir doktorun ona kurtarıldığını söylediğidir.