Dalgona Kahvesi TikTok Kahvesi Nedir? Nasıl Yapılır?

dalgona kahvesi nedir nasıl yapılır

Dünyada pek kişi tarafından kullanılan TikTok uygulamasında meşhur oldu Dalgona kahvesi. Ve ismi Tiktok kahvesi olarak geçmeye başladı. Peki tiktok kahvesi yani dalgona kahvesi nedir ve nasıl yapılır? Güzel bir dalgona kahvesi tarifi vereyim size. Çünkü bunu yaparken bilmeniz gereken bazı püf noktaları var.

Dalgona kahvesi nedir?

Dalgona kahvesi, yapımı oldukça kolay ve tadı gerçekten muhteşem bir kahve. Şöyle diyeyim eğer kahve içmeyi seviyorsanız, soğuk kahve seviyorsanız ve süt de seviyorsanız bu tarifi de çok seversiniz.

Dalgona kahvesi nedir? Güney Kore’de meşhur oldu. O bölgeye ait yumuşak bir kahve şekerlemesinin ismi dalgona. Bu kahve aslında daha önce de kabarık kahve, köpüklü kahve ve kremalı kahve olarak da biliniyordu.

Günde bir tane keyif için içilebilecek güzel bir kahve. Yanına da tiramisu yaparsınız, oh mis! Özellikle yaz aylarında serinlemek amacıyla içilebilir. Şimdi birlikte dalgona kahvesi yapımı nasıl oluyor ona geçelim.

Dalgona kahvesi nasıl yapılır? Tiktok kahvesi tarifi

Yazının başında demiştim ya bazı önemli ipuçları var dalgona kahvesi tarifi için işte onlardan biri malzemelerin içeriği ve miktarı. Tam olarak bu miktarda ve bu içerikler kullanılmalı. Yoksa kabarık köpüklü kremalı kahve bir şeye benzemez çünkü kıvamı tutmaz. Tat ve şekil olarak frappuccinoya benziyor. Onu seviyorsanız, bunu daha çok seversiniz.

Dalgona kahvesi yapımı için malzemeler :

  • 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı kaynar su

Önce kahve ve toz şekeri bir kaba alıp karıştırıyoruz, ardından suyu ekleyip çırpmaya başlıyoruz. Dalgona kahve yapımı bu aşamada en zor kısmını yaşıyor. Çünkü uzun süre çırpmanız gerekiyor. Elle çırpmanızı hiç tavsiye etmem çünkü 8-10 dakika çırpmak gerekebilir.

Dalgona kahve tarifindeki kahve granül kahve olmalı. Diğer kahvelerle kıvam tutmaz. Şekeri 2 kaşık değil de 1 kaşık koyabilirsiniz. Ve tiktok kahvesinin püf noktalarından biri de şekerin beyaz şeker olarak kullanılması. Esmer şeker de kullanabilirsiniz fakat o zaman kıvam yine krema gibi olmayacaktır. Karışımı sürekli çırpmaya devam edin.

Gigi Hadid makarnası tarifi tiktok

Zaten siz çırptıkça rengi açılacak ve krema kıvamına gelmeye başlayacak. İyice katılaşana kadar çırpın. Daha sonra bardağa soğuk sütünüzü koyun. Evet, soğuk süt olmalı. İçine buzlarınızı ekleyin ve hazırladığınız kremayı bardağın üstüne kaşıkla koyun.

Görüntü olarak bu şekilde oluyor. Harika gözüküyor öyle değil mi 🙂 Dalgona kahve nasıl içilir? Dalgona kahvesini içerken karıştırıp içmenizi tavsiye ederim. Tadı öyle çok daha güzel oluyor. Zaten krema ağır bir kıvamda olduğu için sütün içine su gibi karışmıyor. Daha ağır ve güzel bir şekilde dağılıyor.

İlginizi çekebilecek konu : Kahve ile yapılan cilt bakımları

Visited 2 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version