Selülit Nedir? Selülit Nasıl Yok Edilir? Nasıl Giderilir?

Selülit nedir? Hem kadınlarda hem de zaman zaman hormonsal bozukluklara bağlı olarak, erkeklerde görülebilen; özellikle kalça ve bacak bölgelerinde sıkça rastlanan portakal kabuğu görünümüdür.

Peki selülit neden rahatsız edicidir? Aslında değildir. Selülitin insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur. Aksine kadınlık hormonu fazla olanlarda selülit daha çok görülür denir.

Hatta kadınlık hormonu iyi durumda olanlarda hafif kilo olur da denir. Yani biz kadınlar olarak aslında bizi kadın yapan şeylerden rahatsız oluyoruz ne dersiniz.

Selülit ne demek? Bacak, kalça, karın bölgesinde portakal kabuğu görüntüsü olarak özetleyebiliriz.

Selülit nasıl yok edilir?

Selülit kremi, lazerle selülit tedavisi, selülit masajı ve dermaroller ile selülit tedavisi gibi pek çok cevap selülit nasıl yok edilir sorusuna yanıt olabilir. Bunların içinde geçmeyen ve selülit nasıl yok edilir denildiğinde aslında verilecek hem bedava hem de en etkili cevap egzersiz ve beslenmedir.

Selülit Nasıl Giderilir?

Bacak selülit egzersizleri, ve selülit fırçası çoğu yönteme göre, özellikle pahalı yöntemlere nazaran selülit nasıl giderilir sorusu için güzel ve etkili yöntemlerdir. Ayrıca hamur işi, şeker tüketimi ve özellikle kahve tüketimi selüliti tetikleyen önemli gıdalardandır.

Antioksidan gıdalar tüketmek ve sağlıklı beslenmek selülit nasıl geçer diye düşünenlerin önem vermesi gereken noktalardır.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version