Health For Beauty Vitamin C Plus Yorumlarım

Health For Beauty Vitamin C Plus

Health For Beauty Vitamin C Plus kullananlar arasına girdim ben de bu ay ve sizin için yorumlar köşesinde bugün bu vitaminden bahsedeceğim.

C vitamini neden kullanılır, niçin önemlidir ve ne işe yarar faydaları neler bunları da anlatacağım fakat öncelikle bu markayı almamın sebebini söyleyim : Fiyatı uygundu. Evet gerçekten de tek sebebi buydu.

Daha sonra içeriğinde baktım, o da gayet iyi duruyordu. Çünkü Health For Beauty Vitamin C Plus hem 1000 mg c vitamini içeriyor, ki günde 2 adet kullandığımızı düşünürsek 2000 mg normal bir doz. Günlük vitamin takviyesinde anlatmıştım. Bir de bunun yanında içinde D vitamini ve çinko var. Ki bu ikisi de özellikle kadınlar için gerekli vitaminler listesinde başlarda yer alıyor.

Health For Beauty Vitamin C Plus 1000 mg 60 tablet

Health For Beauty Vitamin C Plus 1000 mg 60 tablet olarak satılıyor ve içinde ayrıca 15 mg çinko ile 400 IU d vitamini var. Günde 2 adet kullandığımızda 2000 mg c vitamini, 30 mg çinko ve 800 IU d vitamini almış oluyoruz ki bu rakamlar gayet iyi.

Şişenin arkasında hepsi yazılmış ve elbette takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez diye de eklenmiş. Yani biz gün içinde zaten yediğimiz meyveden, biberden bir miktar c vitamini alıyoruz fakat depolanmadığı için böyle takviyeleri de kullanmamız gerekiyor.

Evde yüz bakımı nasıl yapılır?

Günde ne kadar c vitamini alınmalı peki? Normal olarak 2000 mg alınmalı, bundan daha fazla alınırsa ishal ve mide bulantısı gibi yan etkiler yapar. Elbette kişiden kişiye de bu miktar değişebilir. Doktorunuz daha fazla kullanmanızı önerebilir. Veya sigara içenlerin biraz daha fazla alması gerekebilir.

Enterogermina probiyotik ne işe yarar?

Health For Beauty Vitamin C Plus Yorumlar

Şimdi gelelim Health For Beauty Vitamin C Plus yorumlar kısmına. İçerik çok güzel, fiyat da çoğu markaya göre uygun. Fakat kullanımı nasıl? İşte bu noktada sıkıntısı var. Neden mi? Çünkü ÇOK BÜYÜK!

Yutmakta gerçekten zorlanıyor insan. Hem kalın hem de büyük bir formu var. İkiye bölüp öyle içeyim dedim, o da olmuyor çünkü o zaman da yine büyük olduğu için insanın boğazına takılıyor. Yuvarlak formu daha kolay yutuluyor. Kolay dediğim yani kesilmiş haline göre.

Bu durumda ben bu supplementi bir kez aldım ve tekrar almayı düşünür müyüm? Sanmıyorum. İçeriği güzel ama daha küçük bir formda yapılmalı. Bunun yerine, bittiği zaman Venatura C Vitamini aldım. O 500 mg, ondan da günde 2 tane içerek 1000 mg’a tamamlıyorum. Onun içinde de 60 kapsül var.

Life in omega 3-6-9 balık yağı tablet kapsül

Eğer 1000 mg olarak kullanmak isterseniz yine Solgar C Vitamini de var. Fakat çok temiz içerikli olmasına rağmen, yani gluten, tuz, nişasta, maya, soya ve süt ürünleri içermiyor harika ama yine 1000’lik olanın boyutu burada da biraz büyük.

C vitamini neden kullanılır? C vitamini takviyesi faydaları neler?

Artık yaz kış fark etmiyor, etrafta dolaşan virüslere ve bakterilere karşı vücudumuzu güçlendirmemiz gerekiyor. C vitamini neden kullanılır dediğimizde en çok bunun için kullanılır yani bağışıklık sistemini güçlendirmek için.

Beyaz kan hücrelerinin üretimini destekliyor ve böylece vücudu enfeksiyonlara karşı daha güçlü bir hale getiriyor.

 • Güçlü bir antioksidandır
 • Tansiyonu dengeler
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Demir emilimini artırır
 • Kilo vermeyi destekler
 • Enerji verir
 • Depresyonu önler

C vitamini takviyesi faydaları gördüğünüz gibi oldukça fazla yani neredeyse bizim benzimiz ve zırhımız gibi. Küçümsenmeyecek yararları var. Özellikle kadınlarda sıkça görülen demir eksikliği için de demir takviyesinin yanında mutlaka kullanılması gerekiyor.

Çoğu nemlendirici krem veya kırışıklık karşıtı serum ya da leke karşıtı maske de içinde bu vitamini barındırıyor çünkü cilde olumlu etkisi de çok.

C vitamini takviyesi yan etkileri de var elbette. Eğer fazla doz alırsanız mide bulantısı, kusma ve en sık olarak ishal görülebilir. Herkesin vücudunun ihtiyacı farklı olduğu için tahlil sonucunuza göre doktorunuz size gerekli dozu verecektir. Ama kendiniz takviye olarak aldığınızda bu belirtileri görürseniz dozu azaltın.

Solgar vitamin b-complex 50 yorumlar

C vitamini eksikliği belirtileri

C vitamini eksikliği neye yol açar şimdi bir de bunlara bakalım. Listedekilerden kaç tanesi sizde var.

 • Diş eti iltihabı
 • Yaraların yavaş iyileşmesi
 • Saç kuruluğu ve saçlarda kırılma
 • Sert ve kuru cilt
 • Kolay hasta olma
 • Eklemlerde şişkinlik ve ağrı

C vitamini takviyesi kullananlar kanın antioksidan seviyesini %30 artırırlar, bu da bağışıklık sisteminin korunmasında önemli bir etkendir.

C vitamini, E vitamini ve beta karoten vücudun genç, diri, enerjik olmasını ve tehditlere karşı savunma sağlamasını destekler.

Vitaminler tüm vücut için önemli

Doğal C vitamini kaynakları : Tatlı patates, kavun, turunçgiller, brokoli, kırmızı lahana, yeşil biber, kırmızı biber, kivi, domates suyu, ıspanak ve kuşkonmaz.

Keşke niyokki makarna yiyerek alabilsek 🙂 Fakat tabii ki bu gıdaları her gün her öğünde hem de bir kaç tanesini birden yemek gerekiyor ki günlük c vitamini ihtiyacı ne kadar diye baktığımızda bu sayı minimum 65-90 mg ve en fazla 2000 mg.

Bu hesaba göre bakarsak 100 gram tatlı papateste 2,4 mg c vitamini var. 100 gram kavunda 36,7 mg, 100 gram limonda 53 mg ve 100 gram brokolide 89,2 mg. Yani yemekte yukarıdaki listede yer alan çoğu şeyi de hep tüketmek gerekiyor takviye kullanmayacaksak.

Health For Beauty Vitamin C Plus kullananlar arasına geçen ay girdiğim için sizinle yorumlar köşesinde bu üründen memnun kalıp kalmadığımı paylaşmak istedim. Umarım Health For Beauty Vitamin C Plus Yorumlarım aklınızdaki soruları cevaplayabilmiştir.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

1 yorum

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

Exit mobile version